Відкрито провадження щодо позбавлення волі української льотчиці, звинуваченої у смерті журналістів з Росії
Відкрито провадження щодо позбавлення волі української льотчиці, звинуваченої у смерті журналістів з Росії
Прокуратура Сватівського району Луганської області здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні, відкритому за фактом незаконного позбавлення волі штурмана-оператора гелікоптера Мі-24 та бомбардувальника Су-24 Надії Савченко, яка зараз перебуває під арешто у СІЗО міста Воронежа за звинуваченням у загибелі журналістів телеканалу «Россия 1» під Луганськом. Про це повідомляє УНІАН з посиланням на прес-службу прокуратури Луганської області.
Відомості про вказане кримінальне правопорушення внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 3 ст. 146 Кримінального кодексу України (незаконне позбавлення волі або викрадення людини). Слідство проводиться Сватівським райвідділом ГУМВС України в Луганській області. Досудове розслідування триває.
Водночас, український омбудсмен Валерія Лутковська заявила, що не виключає позову до Євросуду з прав людини для звільнення з російської тюрми льотчиці Надії Савченко.
Міністерство юстиції України у свою чергу заявляє, що звернеться до Ради Європи із проханням визнати, що українська льотчиця Надія Савченко знаходиться на території Росії як заручниця, і зажадати від РФ повернути її.
Нагадаємо, за інформацією Державної прикордонної служби України льотчиця Надія Савченко офіційно не перетинала державний кордон між Україною та Росією.
10 липня Секретар Ради національної безпеки і оборони України Андрій Парубій заявив, що факт перебування Надії Савченко на території Росії підтверджує те, що члени незаконних збройних формувань (НВФ) взаємодіють з російською владою.
Український омбудсмен Валерія Лутковська заявляє, що Надія Савченко «була викрадена з території України».
Раніше член Ради з прав людини при президенті Росії Андрій Юров заявив про можливість міжнародного розслідування, якщо з'ясується, що українська льотчиця Надія Савченко була вивезена на межі України насильно.
Раніше директор Департаменту інформаційної політики МЗС України Євген Перебийніс заявив, що Україна вимагає від Росії надати документально підтверджену інформацію про обставини, за яких Надія Савченко потрапила на територію РФ.
Новоусманський районний суд міста Воронежа взяв Надію Савченко під варту 2 липня, але тільки 9 липня Слідчий комітет Росії (СК) пред'явив їй обвинувачення. Українську льотчицю звинувачують в пособництві у вбивстві співробітників російської ВДТРК (канал «Россия 1») Ігоря Корнелюка і Антона Волошина, які неребували на території України нелегально і загинули під час обстрілу 17 червня під містом Луганськом. Воронезький суд арештував Надію Савченко до 30 серпня включно.
Представник СК Росії Володимир Маркін заявив про нелегальний перехід Надією Савченко російського кордону. «Що стосується затримання Савченко, то як з'ясувалося, вона й без документів, під видом біженки перетнула кордон Росії», - сказав він.
31-річна штурман Надія Савченко пройшла армійську школу ВДВ, відслужила в складі українського миротворчого контингенту в Іраку, після чого в 2009 році закінчила Харківський університет повітряних сил імені Івана Кожедуба.
Як повідомляє «Інтерфакс-Україні», після близько 30 днів боїв у складі добровольчого батальйону «Айдар» вона потрапила в полон до бойовиків під містом Щастя (Луганська область) У червні, за інформацією ЗМІ, бойовики були готові обміняти льотчицю на чотирьох бойовиків. Переговори про звільнення Надії Савченко неодноразово зривалися.
«Детектор медіа»