Генпрокуратура вимагає прискорити розслідування побиття журналістів на Банковій

Генпрокуратура вимагає прискорити розслідування побиття журналістів на Банковій

22 Квітня 2014
4682

Генпрокуратура вимагає прискорити розслідування побиття журналістів на Банковій

4682
Генпрокуратура вимагає прискорити розслідування побиття журналістів на Банковій
Генпрокуратура вимагає прискорити розслідування побиття журналістів на Банковій

Генеральна прокуратура України (НПУ) доручила прокуратурі Києва активізувати розслідування кримінальної виробництва за фактами протиправних дій співробітників міліції щодо демонстрантів і журналістів під час акції протесту на вулиці Банковій 1 грудня 2013 року. Про це повідомляє «ЛігаБізнесІнформ» з посиланням на прес-службу ГПУ.

 

Кримінальне провадження розслідується за ознаками кримінальних злочинів, передбачених ч. 2 ст. 365 (перевищення влади або службових повноважень) , ч. 1 ст. 171 (перешкоджання законній професійній діяльності журналістів ), ч. 1 ст. 125 ( умисне легке тілесне ушкодження ) Кримінального кодексу України. У рамках розслідування отримали статус постраждалих 55 осіб , включаючи 24 журналістів.

 

Нагадаємо, що у січні Генеральна прокуратура України повідомляла Комітету з оперативного реагування на інциденти за участю ЗМІ, який діє при Міжвідомчій робочій групі з аналізу стану додержання законодавства про свободу слова та захист прав журналістів «Відкрита розмова»,  про стан розгляду справ за участю представників ЗМІ під час масових акцій 1 грудня 2013 року.

 

До Єдиного реєстру досудових розслідувань було внесено відомості про факти перешкоджання законній професійній діяльності журналістів під час цих подій і заподіяння їм тілесних ушкоджень за ч.1 ст.171 Кримінального кодексу України. Вказані кримінальні провадження об'єднані в одне, інформує Генпрокуратура.

 

За результатами розслідування прийнято заяви та було визнано потерпілими 27 представників ЗМІ: Коваль Олесю (журналіст ТОВ «ТРК «Україна»), Купріянова Романа (телерепортер ТОВ «Комунікаційна група «ЕСГ»), Хаврука Олега (журналіст, заступник редактора газети «Коментарі»), Сенька Олександра (спеціальний кореспондент газети «Антикорупційне бюро України»), Колосюка Валерія (журналіст, засновник та редактор Інтернет-порталу «Аратта»), Головатюка Євгенія (репортер ТОВ «Українські новини»), Чузавкова Сергія (фотокореспондент представництва «Associated Press»), Супинського Сергія (фотокореспондент представництва «France Presse»), Степанова Анатолія (фотокореспондент, фрілансер), Бутусова Юрія (журналіст, СПД «Газета Дзеркало тижня», Інтернет-видання «Цензор.нет»), Волкова Дмитра (кореспондент, Іноземне представництво «1+1 Продакшн»), Чернова Мстислава (фотокореспондент агенції «Медиа Порт»), Заклецького Олександра (журналіст-фотокореспондент, видавництво «Газета по-українськи»), Прихна Дмитра (позаштатний фотокореспондент інформаційної агенції «Поряд з Вами»), Перевозника Олександра (журналіст, фотокореспондент «Інформаційної агенції «ЛігаБізнесІнформ»), Кудимця Максима (фотокореспондент, Інтернет-видання «Інсайдер»), Ларіна Дмитра (фотокореспондент, Інтернет-видання «Українська правда»), Пєньонжека Павєла (кореспондент з Польщі), Гарагуца Валерія (газета «Лица»), Черниша Антона (фотокореспондент), Бурлакову Валерію (журналіст журналу «Український тиждень»), Данька Дениса (кореспондент ТОВ «1+1 Продакшн»), Загорського Михайла (фотокореспондент ТОВ «РА Житомирінфо»), Лисенко Тетяну (оператор ТОВ «Пампік»), Жогалка Олександра (шеф-редактор суспільно-інформаційного часопису «Північний вектор»), Максимова Василя (фотокореспондент представництва «France Presse»), Галату Ярослава (фотокореспондент газети «Демократична Україна»).

 

«Детектор медіа»

Фото - «ЛІГАБізнесзІнформ»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
4682
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду