ПРОЕКТИ
19:04
Понеділок, 10 Березня 2014

Секретар РНБО доручив СБУ та Генпрокуратурі відреагувати на розпалювання міжнаціональної ворожнечі іноземними ЗМІ

Секретар РНБО доручив СБУ та Генпрокуратурі відреагувати на розпалювання міжнаціональної ворожнечі іноземними ЗМІ
Секретар РНБО доручив СБУ та Генпрокуратурі відреагувати на розпалювання міжнаціональної ворожнечі іноземними ЗМІ

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Андрій Парубій доручив Службі безпеки й Генеральній прокуратурі України вжити всіх необхідних засобів реагування на порушення в сфері інформаційної безпеки. Зокрема щодо розпалювання міжнаціональної ворожнечі іноземними ЗМІ. Про це йдеться в повідомленні РНБО.

 

«Зважаючи на складну ситуацію, яка виникла в державі, зокрема, щодо розпалювання міжнаціональної ворожнечі іноземними засобами масової інформації. А також враховуючи те, що діяльність органів прокуратури спрямована, серед іншого, на всемірне утвердження верховенства закону, зміцнення правопорядку і має своїм завданням захист від неправомірних посягань закріплених Конституцією України незалежності республіки, суспільного та державного ладу, політичної та економічної системи, прав національних груп і територіальних утворень, секретар РНБО України звернувся до Генерального прокурора України з дорученням здійснити нагляд за додержанням законів органами, які проводять оперативно-розшукову діяльність, дізнання, досудове слідство щодо зазначених вище фактів», - йдеться в повідомленні.

 

Також секретар РНБО України звернувся до голови СБУ з дорученням вжити всіх необхідних заходів реагування (контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки), в тому числі і відкритті кримінальних проваджень з метою попередження та припинення фактів розпалювання міжнаціональної ворожнечі іноземними ЗМІ.

 

Таке доручення він зробив, враховуючи те, що Служба безпеки України відповідно до своїх основних завдань зобов'язана, серед іншого, здійснювати інформаційно-аналітичну роботу в інтересах ефективного проведення органами державної влади та управління України внутрішньої і зовнішньої діяльності, вирішення проблем оборони та інших питань, пов'язаних з національною безпекою України.

 

Нагадаємо, 6 березня Рада національної безпеки й оборони закликала членів Національної ради з питань телебачення і радіомовлення зібратися на засідання і розглянути ситуацію, що склалася в інформаційному просторі України та становить загрозу національній безпеці України.

 

7 березня Національна рада з питань телебачення і радіомовлення закликала провайдерів програмної послуги тимчасово утриматись від ретрансляції у своїх мережах програм телеканалів «Вести», «Россия 24», «Первый канал. Всемирная сеть» і «Россия-РТР» до приведення їх програм у відповідність до вимог українського законодавства.

 

Тим часом народний депутат, член Комітету з питань свободи слова та інформації Олена Кондратюк заявила, що поки РНБО і Нацрада з питань телебачення і радіомовлення намагаються знайти законні шляхи відключення на території України мовлення російських каналів, що порушують українське законодавство, відключення мовників Росії може ініціювати прокуратура.

 

«Детектор медіа»

У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
6103
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop