НСЖУ закликає колег не поширювати інформацію з неперевірених джерел

НСЖУ закликає колег не поширювати інформацію з неперевірених джерел

26 Лютого 2014
3142

НСЖУ закликає колег не поширювати інформацію з неперевірених джерел

3142
НСЖУ закликає колег не поширювати інформацію з неперевірених джерел
НСЖУ закликає колег не поширювати інформацію з неперевірених джерел

Національна спілка журналістів України (НСЖУ) просить журналістів українських ЗМІ повідомляти правду, а не «гарячі новини» з неперевірених джерел. Про це йдеться і офіційній заяві медіаорганізації.

 

НСЖУ вирішила звернутись до колег у зв'язку з останніми подіями в Україні, які, на думку членів Спілки, можуть призвести до розколу країни.

 

«У зв'язку з останніми подіями в країні  поширюються повідомлення, які спричиняють паніку серед населення південних, східних областей та Криму, провокують розпалювання міжнаціональної ворожнечі та можуть призвести до загострення конфліктів», - заявляють автори заяви.

 

У заяві НСЖУ наголошує, що основна місія ЗМІ - повідомляти правду та перевіряти джерела інформації.

 

«Чутки, які можуть переказувати звичайні люди, не повинні так само переказувати засоби масової інформації. Журналісти завжди повинні бути професійними і відповідальними перед своєю аудиторією», - йдеться у заяві.

 

Далі «Детектор медіа» подає текст заяви НСЖУ повністю:

 

«Національна спілка журналістів України звертається до засобів масової інформації з проханням відповідально ставитися до інформування аудиторії, подавати об'єктивні та неупереджені новини, які грунтуються на перевірених фактах, а не чутках чи домислах.

 

У зв'язку з останніми подіями в країні  поширюються повідомлення, які спричиняють паніку серед населення південних, східних областей та Криму, провокують розпалювання міжнаціональної ворожнечі та можуть призвести до загострення конфліктів.

 

НСЖУ просить журналістів усіх видів ЗМІ пам'ятати, що головна місія медіа - повідомляти правду, а не «гарячі новини» з неперевірених джерел. Чутки, які можуть переказувати звичайні люди, не повинні так само переказувати засоби масової інформації. Журналісти завжди повинні бути професійними і відповідальними перед своєю аудиторією.

 

Віримо, що жодні провокації не зможуть роз'єднати нашу країну, а професійна журналістська робота сприятиме зміцненню та об'єднанню нашої держави».

 

Як повідомляла «Детектор медіа, Національна спілка журналістів України (НСЖУ) відкрила «Гарячу лінію» для звернень засобів масової інформації. Спілка наголошує, що у зв'язку зі змінами в країні та переформатуванням влади  у представників ЗМІ можуть виникати запитання щодо взаємовідносин з представниками влади, подальшої роботи редакцій. Також може виникнути потреба в юридичних чи інших консультаціях.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
3142
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду