Генпрокурор назвав 4-х підозрюваних у розгоні євромайдану 30 листопада

Генпрокурор назвав 4-х підозрюваних у розгоні євромайдану 30 листопада

14 Грудня 2013
9281

Генпрокурор назвав 4-х підозрюваних у розгоні євромайдану 30 листопада

9281
під час дій «Беркута» постраждали і журналісти
Генпрокурор назвав 4-х підозрюваних у розгоні євромайдану 30 листопада
Генпрокурор назвав 4-х підозрюваних у розгоні євромайдану 30 листопада

Генпрокуратура України вручила повідомлення про підозру у перевищенні влади у зв’язку з розгоном Майдану 30 листопада заступнику секретаря РНБО Володимиру Сівковичу, голові Київської міської державної адміністрації Олександру Попову, на той час начальнику київської міліції Валерію Коряку і його заступнику Петрові Федчуку. Про це з посиланням на генпрокурора Віктора Пшонку пише «Радіо Свобода».

 

За словами пана Пшонки, усім цим чотирьом особам буде обрано запобіжний захід. Також порушено питання про застосування щодо них домашнього арешту.

 

Олександра Попова і Володимира Сівковича відсторонено від посад, які вони обіймають.

 
Як встановило слідство, в ніч з 29 на 30 листопада в кабінеті начальника головного управління МВС України в Києві Коряка перебував заступник секретаря РНБО Сівкович і голова КМДА Попов. «Саме вони, за даними слідства схиляли його (Коряка – ред.) до застосування сили», – сказав Пшонка.

Опозиція раніше вимагала відставки міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка через події на Майдані 30 листопада, коли «Беркут» жорстоко розігнав мирних мітингувальників і десятки людей були поранені.

 

Винних у розгонах київського євромайдану 24 листопада і  1 грудня ще не знайшли. Нагадаємо, 30 листопада під час зачисток «Беркута» постраждали і журналісти, зокрема, фотограф Reuters Гліб Гаранич. Кілька десятків працівників ЗМІ отримали тяжкі травми під час розгону мітингарів 1-го грудня на вулиці Банковій. 

 

Загалом під час висвітлень євромайданів понад 50 журналістів зазнали побиття і переслідувань. «Детектор медіа» продовжує збирати ці дані.

 

На підставі заяв журналісті відкрито 19 кримінальних проваджень (щодо 18-ти українських співробітників ЗМІ і журналіста з Польщі). 

 

«Детектор медіа»

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
9281
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду