Кіровоградські журналісти закликали «Беркут» не бити співробітників ЗМІ (ВІДЕО)
Кіровоградські журналісти закликали «Беркут» не бити співробітників ЗМІ (ВІДЕО)
Журналісти Кіровоградської обласної державної телерадіокомпанії (ОДТК) разом з колегами з друкованих видань області та власними кореспондентами телеканалу «1+1» записали відео-звернення до співробітників підрозділів міліції особливого призначення при обласних МВС України «Беркут», і тим самим виказали свою солідарність з усіма журналістами, які під час виконання свого обов'язку зазнали фізичного насилля з боку правоохоронців. Про це «Детектор медіа» повідомив Андрій Богданович, перший заступник гендиректора Кіровоградської ОДТРК.
У відеозверненні журналісти нагадали спецпризначенцям, що в Україні працюють сотні тисяч журналістів, які можуть бути і їхніми рідними і близькими. «Серед нас може бути твій брат, твоя сестра, батько або мати...», - йдеться у зверненні.
Журналісти також нагадали про неможливість застосування правоохоронцями фізичної сили до мирних людей.
«Коли п'ятдесят журналістів постраждали за кілька днів - це, звичайно, повна фігня. І я сподіваюся, що хоч хтось з хлопців, які стоять на тій стороні, почують нас і не будуть бити людей просто так, і взагалі не будуть бити людей», - заявив Андрій Богданович, що став ініціатором акції.
«Я хочу нагадати всім, хто має забезпечувати охорону порядку, що лікарям і журналістам ніколи, ні за яких обставин не заважали виконувати їхню роботу. Тим більше не вчиняли над ними насилля», - сказав Юхим Мармер, учасник акції.
Відеозвернення наразі транслюється в ефірі Кіровоградської ОДТРК, а також викладено в соціальній мережі.
Як повідомляла «Детектор медіа», понад 50 журналістів зазнали побиття і переслідувань під час висвітлень євромайданів. Більшість із них постраждали, висвітлюючи 1 грудня сутички на вулиці Банковій у Києві.
«Детектор медіа»
