НМПУ вимагає притягти винних у побитті журналістів міліціонерів не до дисциплінарної, а до кримінальної відповідальності

31 Травня 2013
8109

НМПУ вимагає притягти винних у побитті журналістів міліціонерів не до дисциплінарної, а до кримінальної відповідальності

8109
ПРЕС-РЕЛІЗ
НМПУ вимагає притягти винних у побитті журналістів міліціонерів не до дисциплінарної, а до кримінальної відповідальності

31 травня 2013 року. Незалежна медіа профспілка України вважає, що відкриття дисциплінарного розслідування проти співробітників міліції, які, не втручаючись,  спостерігали 18 травня за побиттям журналістів Ольги Сніцарчук і Влада Соделя, є намаганням  міліції відбілити свій заплямований  мундир та допомогти винним   уникнути кримінального покарання.  Міліціонери, які не зупинили побиття журналістів, порушили закон і обмежити їхнє покарання дисциплінарним стягненням - не співмірно із тим злочином, який вони скоїли.

 

Органам прокуратури слід врахувати, що співробітники міліції всупереч ст.ст.1,2,5 ЗУ «Про міліції»,  не вживши ніяких заходів для припинення злочину, своєю бездіяльністю фактично усунули перешкоди для скоєння невідомими особами злочину  передбаченого ст.171 КК України. Відповідно, поряд з невідомими особами, вони є співучасниками злочину - перешкоджання професійній журналістській діяльності. Відповідно до ч.5 ст.27 КК України, поряд з невідомими особами, вони є співучасниками злочину.

 

Незалежна-медіа профспілка України, також вважає, що в діях міліціонерів, які не втручаючись спостерігали за побиттям журналістів Ольги Сніцарчук і Влада Соделя є ознаки злочину передбаченого ч. 1 ст.367 КК України - службова халатність, тобто невиконання або неналежне виконання посадовою особою своїх службових обов'язків внаслідок неналежного ставлення до них. 

 

У зв'язку з чим НМПУ вимагає від Генерального прокурора України, притягнення винних у побитті журналістів міліціонерів не до дисциплінарної, а до кримінальної відповідальності за ознаками злочину передбаченого ч.5 ст.27, ч.1 ст.171 (співучасть у перешкоджанні професійній журналістській діяльності), ч.1 ст.367 КК України (службова халатність).
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Прес-служба Незалежної медіа-профспілки України
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
8109
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду