Захарченко: для встановлення винних у побитті журналістів потрібно зібрати повну доказову базу

24 Травня 2013
6622

Захарченко: для встановлення винних у побитті журналістів потрібно зібрати повну доказову базу

6622
Захарченко: для  встановлення винних у побитті журналістів потрібно зібрати повну доказову базу

Міністр внутрішніх справ Віталій Захарченко заявляє, що для повного, об'єктивного та неупередженого розслідування побиття журналістів на мітингу 18 травня потрібен час. Про це він сказав на зустрічі у Кабміні 23 травня, йдеться на сайті МВС.

 

«Відповідно, якщо інцидент стався 18 травня, то 21 травня ми аж ніяк не можемо робити остаточні висновки. Адже Закон у нас захищає, як потерпілу сторону, так і підозрюваного. Ми повинні зібрати повну доказову базу, яку потім будемо представляти у суді і саме він прийме остаточне рішення», - зазначив Віталій Захарченко.

 

За його словами, сьогодні уже призначено 10 експертиз та допитано 150 осіб. Віталій Захарченко підкреслив, що для допиту осіб, слід по-перше, їх встановити, знайти, викликати і дізнатися про їх роль у справі.

 

Щодо неправомірних дій міліціонерів, наразі за вказаним фактами тривають службові перевірки.

 

«Перше, що ми повинні зробити - розібратися, а вже потім давати оцінку. Мені сьогодні телефонують дуже багато експертів з різних питань, ветеранів органів внутрішніх справ, які не розуміють - чому цю справу перевели у політичну площину. Давайте не будемо політизувати ситуацію, яка склалася, адже міліція, у першу чергу, турбувалася про безпеку людей. Висновки робитимуть фахівці, але після того, як досудове розслідування буде завершено», - наголосив  міністр.

 

Як повідомляла «Детектор медіа», 18 травня під час мітингу опозиції невідомі у спортивних костюмах до крові побили журналістів Ольгу Сніцарчук та Владислава Соделя. Це відбувалося на очах правоохоронців, які не захищали журналістів, хоча ті зверталися по допомогу. Також представники міліції не скористалися фото і відеоматеріалами, аби оперативно затримати нападників.

 

Кримінальне провадження за фактом нападу було відкрито спочатку за ч. 1 ст. 125 Кримінального кодексу України (умисне легке тілесне ушкодження), а після акції журналістів - і за 171-ю статтею (перешкоджання журналістській діяльності). Розпочато досудове розслідування. Згодом дії нападника було перекваліфіковано в хуліганство.

 

22 травня було оприлюднено фото- та відеодокази того, як невідомі бойовики намагаються побити ще одного фотографа під час мітингу опозиції 18 травня. Імя його наразі не називається. Під час акцій протесту 18 травня постраждав також київський фотограф Максим Поліщук - його штовхнули на землю «беркутівці» на Софіївській площі.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
6622
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду