Захарченко спростував інформацію, що бачив, як били журналістів

Захарченко спростував інформацію, що бачив, як били журналістів

23 Травня 2013
6253

Захарченко спростував інформацію, що бачив, як били журналістів

6253
Захарченко спростував інформацію, що бачив, як били журналістів
Захарченко спростував інформацію, що бачив, як били журналістів

На зустрічі із групою журналістів у Кабміні міністр МВС спростував інформацію, що спостерігав за подіями на мітингу опозиції 18 травня, і запропонував кореспонденту 5-го каналу Ользі Сніцарчук охорону. Про це пані Сніцарчук розповіла «Детектор медіа» особисто.

 

Як відомо, сьогодні, 23 травня, під будівлею Кабінету міністрів відбувся журналістський мітинг. Учасники заходу  вимагали розслідування нападу на своїх колег Ольгу Сніцарчук (5 канал) та Владислава Соделя («Коммерсантъ-Украина»). Прем'єр-міністр Микола Азаров зустрівся із кількома учасниками акції, у зустрічі брав також участь міністр МВС Віталій Захарченко.

 

«Зустріч з Захарченком стала для нас повною несподіванкою. Власне, маю подякувати колегам, які вимагали такої зустрічі. Я у міністра МВС відразу запитала, як він ставиться до бездіяльності міліції, і що міліція ігнорувала заклики про допомогу», - повідомила Ольга Сніцарчук.

 

За її словами, міністр МВС повідомив, що ведеться службове розслідування щодо дій міліції в інциденті із побиттям журналістів на мітингу 18 травня і за його наслідками будуть зроблені певні висновки.

 

«Також ми запитали, чи бачив особисто Захарченко те, що відбувається. Вчора були оприлюднені фото, на яких людина дуже схожа на Захарченка була на даху Інтерконтененталя і спостерігала за тим, що відбувається внизу», - сказала журналістка 5 каналу.

 

У відповідь, каже пані Сніцарчук, Віталій Захарченко засміявся і спростував це.

 

«Також я по цікавилась, чому він збрехав з трибуни Верховної Ради - нібито, за моїми словами,  я була на цьому мітингу для висловлення своєї політичної позиції. Мене це вкрай обурило, тому що я перебувала на мітингу винятково як журналіст і виконувала свої професійні обов'язки», - повідомила журналістка. Міністр МВС відповів, що так йому доповіли, і не повідомив, чи буде він спростовувати цю інформацію.

 

Натомість Ольга Сніцарчук розповіла, як саме відбувалось її опитування одразу після інциденту: «Міліціонери приймали у мене заяву про напад у кареті швидкої допомоги і тричі відмовлялися взяти у мене інформацію про те, що я є журналістом. В моїй заяві нічого не було про мою громадянську позицію».

 

Журналістка також запитала Віталія Захарченка,  хто бере особисту відповідальність за її безпеку. У відповідь міністр запропонував звернутися у міліцію із заявою про охорону. «Я поки що не бачу в цьому потреби. Мене більше цікавить, чи бере на себе міністр відповідальність за безпеку мою і Владислава Соделя. Зважаючи на те, як відбувається розслідування, і що Титушка випустили на свободу. Захарченко наполягає на особистій зустрічі зі мною і Владом Соделем без журналістів і камер», - заявила Ольга Сніцарчук.

 

Як писала «Детектор медіа», 18 травня, під час мітингу опозиції (близько 14.20) невідомі у спортивних костюмах до крові побили журналістів Ольгу Сніцарчук та  Владислава Соделя. Це відбувалося на очах правоохоронців, які не захищали журналістів, хоча ті зверталися по допомогу. Також представники міліції не скористалися фото і відеоматеріалами, аби оперативно затримати нападників.

 

Кримінальне провадження за фактом нападу було відкрито спочатку за ч. 1 ст. 125 Кримінального кодексу України (умисне легке тілесне ушкодження), а після акції журналістів - і за 171-ю статтею (перешкоджання журналістській діяльності). Розпочато досудове розслідування. Згодом дії нападника було перекваліфіковано в хуліганство.

 

22 травня суд відпустив затриманого мешканця Київщини Вадима Титушка під заставу, хоча міністр МВС Віталій Захарченко заявляв, що міліція домагатиметься арешту підозрюваного.

 

«Детектор медіа»

Фото - Максима Лісового

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
6253
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду