
Єврокомісія не бачить, щоб в Україні вживали заходів із встановлення винних у побитті Сніцарчук і Соделя
Єврокомісія не бачить, щоб в Україні вживали заходів із встановлення винних у побитті Сніцарчук і Соделя


Європейська комісія закликає українську владу провести розслідування за фактами сутичок та нападів на журналістів під час масових акцій в Києві 18 травня. Про це повідомляє УНІАН з посиланням на коментар речника комісара ЄС з питань розширення та Європейської політики сусідства Петера Стано.
«Ми зі стурбованістю стежили за інцидентами між учасниками масових акцій в Києві у вихідні. У зв'язку з цим повідомлення про напади на журналістів є тривожним питанням. Ми висловлюємо жаль, що поліція не змогла захистити права на мирні збори», - заявив пан Стано.
Речник комісара також зазначив, що в Єврокомісії не побачили, що українські правоохоронці вжили належних заходів зі встановлення винних у застосуванні сили.
«Тож ми закликаємо українську владу належним чином та ефективно розслідувати усі обвинувачення у використанні сили, в тому числі проти журналістів. Винні у жорстоких випадах мають бути віддані правосуддю для уникнення безкарності учасників таких дій», - наголосив Петер Стано.
Речник єврокомісара також зазначив, що Єврокомісія продовжить приділяти увагу питанню гарантування безпечних та вільних проявів прав на свободу зібрань та свободу медіа. «У світлі нашого діалогу з владою ми підкреслюємо важливість схвалення покращеного законодавства щодо свободи зібрань відповідно до європейських стандартів», - сказав пан Стано.
Як писала «Детектор медіа», 18 травня, під час мітингу опозиції невідомі у спортивних костюмах до крові побили журналістів Ольгу Сніцарчук та Владислава Соделя. Це відбувалося на очах правоохоронців, які не захищали журналістів, хоча ті зверталися по допомогу. Також представники міліції не скористалися фото і відеоматеріалами, аби оперативно затримати нападників.
Кримінальне провадження за фактом нападу було відкрито спочатку за ч. 1 ст. 125 Кримінального кодексу України (умисне легке тілесне ушкодження), а після акції журналістів - і за 171-ю статтею (перешкоджання журналістській діяльності). Розпочато досудове розслідування. Згодом дії нападника було перекваліфіковано в хуліганство.
«Детектор медіа»

