Журналістів-учасників акції протесту в Кабміні можуть позбавити акредитації - вони проти
Журналістів-учасників акції протесту в Кабміні можуть позбавити акредитації - вони проти
Дев'ять представників ЗМІ, які 22 травня під час засідання уряду взяли участь у мовчазній акції протесту, вимагаючи розслідувати побиття журналістки 5-го каналу Ольги Сніцарчук і фотокореспондента видання «Коммерсант-Украина» Владислава Соделя, можуть втратити акредитацію у Кабінеті Міністрів. На цьому наполягає прем'єр-міністр Микола Азаров. «Це що за концерт? Підіть із засідання. Всіх поіменно записати і позбавити акредитації. Ми поважаємо роботу журналістів, але не перетворюйте засідання на цирк», - прокоментував він дії журналістів.
Рішення щодо позбавлення акредитації ухвалюватиме департамент інформації та комунікації з громадськістю секретаріату Кабміну, який очолює Сергій Нагорянський. Про це під час брифінгу журналістам сказав прес-секретар пана Азарова Віталій Лук'яненко. Цю інформацію «Детектор медіа» отримала від однієї з учасниці мовчазної акції - Наталії Тарасовської («ЛігаБізнесІнформ»).
Наталія Тарасовська зазначила Віталію Лук'яненку, що на її думку, підстав для позбавлення акредитації немає. «Акція була мовчазна, роботі засідання не заважала, і на листках не було написано нічого образливого», - сказала вона.
У акції також взяли участь Ірина Герасимова (5 канал), Ілля Іванов («РБК-Украина»), Євген Будерацький («Українські новини»), Ольга Каретникова («Голос.UA»), Олександр Сивачук (УНН), Віра Щербакова («Дело»), Галина Корба («Коммерсант-Украина»), а також оператор 5-го каналу.
Як повідомляла «Детектор медіа», під час сьогоднішньої «мовчазної акції» представники ЗМІ розвернулися до міністрів спинами, на яких було написано «Сьогодні журналістка! Завтра - ваша дружина, сестра, донька. Дійте!».
Наразі «Детектор медіа» намагається взяти коментар у Сергія Нагорянського.
Як писала «Детектор медіа», 18 травня, під час завершення мітингу опозиції (близько 14.20) невідомі у спортивних костюмах до крові побили журналістів Ольгу Сніцарчук та Владислава Соделя. Це відбувалося на очах правоохоронців, які не захищали журналістів, хоча ті зверталися по допомогу. Також представники міліції не скористалися фото і відеоматеріалами, аби оперативно затримати нападників.
Кримінальне провадження за фактом нападу було відкрито спочатку за ч. 1 ст. 125 Кримінального кодексу України (умисне легке тілесне ушкодження), а після акції журналістів - і за 171-ю статтею (перешкоджання журналістській діяльності). Розпочато досудове розслідування. Згодом дії нападника було перекваліфіковано в хуліганство.
«Детектор медіа»