і створювати профспілкові організації
Міжнародна федерація журналістів та Європейська федерація журналістів закликають українських колег зробити висновки після масового звільнення журналістів з телеканалу ТВі і створювати профспілкові організації. Про це йдеться в заяві організацій, повідомляє прес-служба Незалежної медіа-профспілки України.
Представники МФЖ та її європейської організації ЄФЖ наголошують: тележурналістам слід почати негайно створювати профспілкові осередки -до виникнення конфліктів чи настання криз.
«Якраз перед Всесвітнім днем свободи преси, події на телеканалі показали, як важливо для журналістів вступати до профспілки, - зазначив президент Міжнародної федерації журналістів Джим Бумела. - Коли б профспілковий осередок був створений на телеканалі ТВі заздалегідь, то, можливо, такої ситуації можна було б уникнути. Це б уможливило пропонування чіткого механізму для діалогу між обома сторонами, як ий би міг розв’язати суперечності до того, як ситуація вкрай загострилася та вийшла з-під контролю».
Нагадаємо, 29 квітня, 32 журналісти ТВі заявили про своє звільнення з каналу, оскільки не можуть гарантувати своєму глядачеві надання об'єктивної та неупередженої інформації і вважають, що люди, які називають себе новими власниками та менеджерами телеканалу, зруйнували репутацію ТВі.
24 квітня вони створили осередок профспілки і оприлюднили свої вимоги. Серед них - розірвати трудовий договір із новим керівником Артемом Шевченком і керівником ТОВ «Інтерпрофіт» (продакшн ТВі) Олегом Радченком, призначити в. о. керівників до вирішення спору між засновниками та інвесторами каналу в суді, оприлюднити прозору структуру власності ТВі та оголосити з документальним підтвердженням кінцевого бенефіціара, не змінювати сітки мовлення та не втручатися в професійну діяльність журналістів тощо.
Згодом журналіст Мустафа Найєм заявив, що журналісти, які 29 квітня,звільнилися з ТВі, будуть створювати свій інтернет-проект.
«Детектор медіа»
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена