Шевченко пропонує журналістам відмовитись від привілеїв
Директор Інституту медіа права Тарас Шевченко пропонує журналістам відмовитись від своїх привілеїв, якщо депутати та чиновники відмовляться від своїх. Зокрема, мова йде про ст.171 Кримінального кодексу (передбачає покарання за перешкоджання законній професійній діяльності журналістів) та про прирівняння журналістів комунальних ЗМІ до держслужбовців.
Таку ідею Тарас Шевченко висловив 21 квітня під час прес-конференції громадського руху «Стоп цензурі!».
За словами пана Шевченка, ст.171 була створена для «окозамилювання», а у демократичних країнах подібних норм немає. «А взяли ми її з недемократичної країни - Росії. Ця стаття не використовується, тому що у демократичній країні взагалі немає такої проблеми, а в недемократичній країні не буде держава сама проти себе розслідувати тиск на журналістів. Хто тисне на журналістів? Влада. Хто має розслідувати та притягати до відповідальності? Та ж сама влада. Ця стаття дає можливість журналістам інколи когось і полякати. Але глобально вони нічого не вирішують», - зазначив він.
За законом «Про інформацію» та його новою редакцією, яка набуде чинності 9 травня, будь-які форми впливу на власника, головного редактора чи на журналіста, не передбачені законом або угодою між власником та редакцією, вважаються цензурою та є незаконними, зазначив Тарас Шевченко. І попри те, що цензура не підпадає під визначення перешкоджання професійній діяльності у розумінні ст.171 Кримінального кодексу, вона є таким перешкоджанням, вважають юристи. «Якщо йде вимога не публікувати певний матеріал, то це кримінально-карне діяння, яке називається перешкоджання журналістській діяльності», - додав Тарас Шевченко.
«Коли Герман пропонувала журналістам відмовитись від своїх привілеїв, бо вони в них є, то я це підтримую, - наголосив він. - Стаття 171 та те, що напад на журналіста прирівнюється до нападу на міліціонера, великого значення для журналістів не має. Давайте відмовлятись від цього та від прирівняння до статусу держслужбовців разом з відмовою від привілеїв, які мають народні депутати чи інші чиновники».
«Детектор медіа»