КЛІП.ПРЕЗЕНТАЦІЯ. А ДЕ,ВЛАСНЕ, ЄВРОБАЧЕННЯ?
У кліпі Руслани є діти, країни, мало прихована реклама. Не має лише одного – згадки про Євробачення. Як повідомляла "ТК", вчора відбулася презентація чергового відеокліпу члена організаційного комітету по проведенню Євробачення в Україні – Руслани Лижичко. В кліпі тому і діти, і країни, і мало прихована реклама.
Але - до події. Появу співачки Руслани фотокореспонденти і телеоператори зустріли, як і водиться в подібних випадках, радісною штовханиною. Член організаційного комітету по проведенню Євробачення весело потискала декількох дітей і погойдала їх туди і відповідно сюди. Скромно примостилася поруч з Президентом-спонсором. В текстах ведучих церемонії якось не помітив словосполучення "гімн конкурсу", яке мусувалося до цього досить довго. В пресових релізах сталася заміна на "своєрідний український музичний символ". А ще там (у релізах) були розміщені розділи:
-"Ініціатива"( "двоє вихованців дитячої мистецької школи зі своєю ідеєю створити рімейк на відому пісню співачки...");
- "Пісня" ("сутність життя – мрії дітей");
- "Кліп"("Нас знають, нас поважають");
- "Зйомки"("три дні підготовки", "Kodak", студія звукозапису, павільйон, "модний московський кліпмейкер" і т.д.);
- "Діти" ("найвитриваліші і найслухняніші", "акторський рівень", "хитрощі", "максимально вільно і природно", "батьки, які невідлучно супроводжували...");
- "Руслана" ("пісня вдалася", "своєрідний український сувенір", "таке собі постійне свято"...) Ну і так далі...
Потроху сказали всі учасники. Найцікавіше і без рекламно виклав автор тексту Положинський: "Подзвонив Ксенофонтов - є ідея записати пісню з Русланою...Все вийшло дуже просто. В принципі – нічого складного..."
А дійсно – що тут складного! Гроші є. Техніки в країні – море. Діти теж поруч (всі – кияни, лише один малолітній ентузіаст репу живе в Кривому Розі). Тільки все одно чогось не вистачало – щось мене муляло протягом всієї події. Під час перегляду відеоряду самого відеокліпу зрозумів - що! Жодного разу ні у відеоряді відеокліпу, ні у словах ведучих презентації не прозвучало чи не було продемонстровано два ключових поняття – "НТКУ" та "Євробачення". "НТКУ" – це такий собі головний український організатор події, а "Євробачення" – це такий собі пісенний конкурс, власне, під який гроші і течуть. Ні – дітей було дійсно багато і вони симпатичні (але чомусь не одягнені, припустимо, у бейсболки та футболки із символікою конкурсу – найелементарніше що спало на думку) і надсилають вони у Європу досить зрозумілі речі з символікою спонсора, і Руслана є і навіть Ксенофонтов. Не має лише очевидного – духу ювілейного пісенного конкурсу. Журналісти побачили нормальний потужний рекламнопропагандиський відеокліп спонсора, створений на замовлення досить відомим суб’єктом вітчизняного шоу-бізу. Але "Євробачення" тут до чого? Глядачі можуть переконатися у сказаному самі – скоро відеокліп почне бурхливо ротуватися на телевізійних каналах.
У колег запитань не виникло. Зрозуміло все і без слів? Представники спонсора, розкидані поміж журналістів, радісно зініціювали оплески... Телевізійники, радійники і пишучі кинулися до членів організаційного комітету, очевидно що з надією отримати хоча б якусь інформацію. Прес-секретар пісенного конкурсу радісно все знімав на цифрове відео – подія проведена. Так і запишемо...
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
незалежний телевізійний оглядач, для "Детектор медіа"
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ