Андрій Боборикін: Мотиви тиску на «УП» відомі виключно тим представникам Офісу президента, які ініціюють ці процеси

Андрій Боборикін: Мотиви тиску на «УП» відомі виключно тим представникам Офісу президента, які ініціюють ці процеси

9 Жовтня 2024
631

Андрій Боборикін: Мотиви тиску на «УП» відомі виключно тим представникам Офісу президента, які ініціюють ці процеси

631
Виконавчий директор видання розповів, що редакція дізналася про намагання з боку влади припинити співпрацю бізнесу з «Українською правдою» від представників компаній-рекламодавців.
Андрій Боборикін: Мотиви тиску на «УП» відомі виключно тим представникам Офісу президента, які ініціюють ці процеси
Андрій Боборикін: Мотиви тиску на «УП» відомі виключно тим представникам Офісу президента, які ініціюють ці процеси

Виконавчий директор «Української правди» Андрій Боборикін розповів у коментарі «Детектору медіа», що про тиск на рекламодавців видання команда дізналася кілька місяців тому:

«Ми дізнавалися про це протягом останніх декількох місяців напряму від представників компаній-рекламодавців, які казали, що мали такі розмови або мали їхні колеги чи керівники. Наслідки — це незароблені рекламні гроші. Це стосується як рекламних спецпроєктів на наших сайтах, так і спонсорів наших заходів. Був також випадок, що рекламодавець, який раніше постійно працював з виданням про технології "Межа" до того, як воно стало частиною нашої групи, зараз поставив співпрацю на паузу, аргументуючи тиском щодо цього питання з боку влади».

Він також розповів, що видання протистоїть цьому тиску.

«Наша основна стратегія — продовжувати працювати та розвиватись. Ми сподіваємося, що винесення цих дій в публічну площину допоможе якось вплинути на ситуацію, і радіємо тому, що, на щастя, не всі наші партнери і рекламодавці реагують на ці сигнали так, як хотілося б тим, хто їх надсилає. Прямі продажі реклами та спонсорство заходів досі залишаються найбільшим джерелом наших доходів, і ми утримуємо помітну позитивну динаміку». 

Андрій Боборикін не назвав конкретних імен людей, яким, за даними видання, Офіс президента забороняє спілкуватися з «УП».

«Справа не в конкретних спікерах, а загалом в існуванні заборони як такої. Чиновники є розпорядниками ексклюзивної офіційної інформації, від якої залежить безпека життя українців. І "притримувати" цю інформацію означає щонайменше безвідповідально позбавляти українців можливості усвідомлювати реальність і приймати рішення для себе і власної родини. Так, ідеться про офіційні, публічні джерела, які можуть та мають коментувати дії влади у межах своїх повноважень. Так само це стосується присутності спікерів на публічних заходах, адже конструктивний діалог щодо суспільно важливої проблематики може відбуватись лише за наявності відповідального представника влади, громадського сектору, журналістів тощо», — сказав Андрій Боборикін.

Відповідаючи на запитання, чи може бути тиск на видання пов'язаний з діяльністю власника «УП» Томаша Фіали, який у грудні 2023 року публічно заявляв про замовну інформаційну кампанію проти нього і пов'язував її, в тому числі, з його «публічною  підтримкою свободи слова», Боборикін сказав:

«Ми пов’язуємо цей тиск з перешкоджанням сталій роботі редакції та численними спробами вплинути на журналістів “Української правди”. Істинні мотиви таких дій відомі виключно тим представникам Офісу президента, які свідомо ініціюють ці процеси».

Нагадаємо, сьогодні видання «УП» оприлюднило заяву, де йдеться про тривалий та системний тиск, який Офіс президента здійснює на редакцію та окремих журналістів «Української правди», та перелічені дії, в яких редакція вбачає загрозу для своєї сталої роботи:

  • блокування спікерів від влади щодо спілкування з журналістами «Української правди» та участі в заходах;
  • тиск на бізнес з метою зупинити рекламну співпрацю з «Українською правдою»;
  • відверто емоційне спілкування президента Володимира Зеленського з журналістом «Української правди» Романом Кравцем.

Ці та інші непублічні сигнали свідчать про спроби вплинути на редакційну політику видання, стверджується у зверненні. 

«Ми офіційно заявляємо, що кожна спроба конкретних чиновників із керівництва Офісу президента вплинути на журналістів “Української правди” буде висвітлена публічно та матиме наслідки на міжнародному рівні. Кожна така спроба лише зміцнює нашу мотивацію викривати корупцію та неефективне управління у вищих ешелонах влади», — наголошують в «УП» та закликають «всіх, хто цінує свободу слова і незалежність української журналістики», приєднатися до медіа.

«⁠Для нас важлива солідарність колег. В будь-якій формі. Також нам відомо, що з такими проявами тиску зустрічалися й інші видання», — сказала головна редакторка «Української правди» в коментарі «Детектору медіа».

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
631
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду