Людський капітал під час війни: кейси радіо «Накипіло», Суспільного і ТРК «Київ»
Людський капітал під час війни: кейси радіо «Накипіло», Суспільного і ТРК «Київ»
Медіа налаштовують дистанційну роботу, потерпають від еміграції спеціалістів і мобілізації. Про це йшлось на NAMSummit 19 вересня.
Наталя Некипіла, радіо «Накипіло», розповіла, що за час війни її компанія зросла у три з половиною рази. Зараз на проєкті працює 27 людей. Через постійні обстріли на Харківщині є проблеми з кадрами, тому радіо «Накипіло» залучає співробітників дистанційно.
«Ми створили таку репутацію медіа, щоб у ньому хотілось працювати»,— сказала Наталя.
Зараз 30% колективу працює дистанційно. За словами Некипілої, навіть ведучі прямого ефіру можуть працювати віддалено. Також компанія має складнощі із забезпеченням роботи в офісі.
Вікторія Сидоренко, Суспільне, розказала, що на НСТУ є 3700 посад. Найбільший відтік кадрів відбувається з економічних причин — люди знаходять іншу роботу. Також частина співробітників виїхала за кордон.
«Гендерної рівності в плані представленості в певних професіях не вдалось досягнути. І на частині посад працюють здебільшого військовозобов'язані», — сказала Вікторія.
Наталя Лященко, ТРК «Київ», додала, що в її компанії у ЗСУ йдуть не лише чоловіки, а й жінки. Зараз на ТРК «Київ» 250 посад, але працює 350 людей. Компанія часто залучає до роботи молодь і студентів. Саме тому в середньому такі спеціалісти затримуються в компанії на 1,5 року, а далі йдуть в інші медіа.
Для боротьби з вигоранням компанії радять проводити ретрити, надавати повноцінну відпустку та забезпечувати кар'єрне зростання.
Нагадаємо, Національна асоціація медіа 19-20 вересня проводить медіаконференцію New Age Media Summit 2024, що включає діалог щодо викликів індустрії, обмін професійним досвідом, обговорення актуальних світових та національних тенденцій, дискусії щодо етичних та професійних стандартів, презентації провідних інновацій тощо.