Адвокати у справах проти медіа використовують рішення Комісії з журналістської етики
Адвокати у справах проти медіа використовують рішення Комісії з журналістської етики
Комісія з журналістської етики (КЖЕ) отримує запити на висновки щодо журналістських матеріалів від адвокатів, які ведуть справи проти медіа. Про це 23 липня під час обговорення «Саморегулювання в медіа: що потрібно зробити, щоби воно стало цінністю для медіа?» розказала Ліна Кущ, представниця Національної спілки журналістів України та членкиня КЖЕ.
«Ми отримуємо запити від адвокатів відомих персон, які хочуть використати рішення КЖЕ у судах. Ми би е хотіли, щоб відсоток скарг від адвокатів збільшувався, і через це відсоток скарг від споживачів зменшувався», — сказала Ліна Кущ.
Ліна Кущ
Член Національної ради з питань телебачення та радіомовлення Олександр Бурмагін звернув увагу, що адвокати почали звертатись до комісії через те, що у законі «Про державну підтримку та соціальний захист» з’явився обов’язок журналіста дотримуватись Кодексу професійної етики. Втім за порушення цієї норми відповідальність не передбачена.
«Ця норма була введена, щоб підсилити статус КЖЕ і спонукати журналістів читати та дотримуватись кодексу. Журналіст, який дотримується професійних стандартів захищений на 100%», — сказав Бурмагін.
Олександр Бурмагін
Оскільки суди рахуються з висновками КЖЕ керівниця юридичного напрямку Інституту розвитку регіональної преси Оксана Максименюк закликала комісію уважніше розглядати такі кейси, щоб КЖЕ не використовували для того, щоб закрити журналістам рота. Але те, що адвокати посилаються на положення Кодексу журналістської етики, на її думку, важливо, бо це дисциплінує журналістів і спонукає їх читати правила журналістської етики.
Читайте також:
- «Ми об’єднуємося лише у хвилину небезпек». Виклики саморегулювання
- «Об’єднуватися не для бою, а щоб узяти на себе відповідальність»: навіщо українській медіаспільноті саморегулювання
Нагадаємо, Комісія з журналістської етики (КЖЕ) допомогла редакції «Суспільне Миколаїв» владнати конфлікт після того, як аудиторія розкритикувала відео видання в соцмережах про відмову власників сімейних ферм від аналізу під назвою «молочний модуль».
Титульне фото: Ліна Кущ (фото надане КЖЕ)