25 травня в Інституті журналістики відбудеться «Журналістська весна»
25 травня в Інституті журналістики відбудеться «Журналістська весна»
Завтра, 25 травня, відбудеться фестиваль «Журналістська весна» — щорічна зустріч студентів, викладачів та випускників Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Директор інституту Юрій Бондар розказав «Детектору медіа» про те, як відбуватиметься зустріч.
— «Журналістська весна» — це традиційна подія, яка традиційно відбувалася в Інституті журналістики в останню суботу травня. Це зустріч випускників різних поколінь, які збираються, аби побачитися, обмінятися думками за про рік, просто провести разом час у професійному, дружньому колі. На жаль, останні кілька років «Журналістської весни» як події у приміщенні інституту не було, — спочатку через пандемійні обмеження, потім через повномасштабне вторгнення. Але у віддаленому режимі спілкування було. Ми цього року вирішили відродити традицію, і поновити такі зустрічі саме в стінах Інституту, щоби дати змогу поспілкуватися різним поколінням журналістів. Організовують «Журвесну» і є господірями цьго дійства нинішнє покоління студентів, тобто саме вони облаштовують цей простір для своїх старших колег різних років.
— Яка програма заходу цього року?
— У нашій програмі буде кілька подій, ми хочемо трішки ширше навіть, ніж у попередні роки, зробити цю зустріч. Цього року ми проводимо «Журвесну» спільно з ВІКНУ, бо там також є відділення журналістів, пресофіцерів, тому ми вирішили, що правильно буде робити її разом. ВІКНУ беруть активну участь цього року: буде військовий оркестр, буде почесна варта, будуть курсанти, бойові офіцери-журналісти, і участь їх буде не просто представницька.
Розпочнеться «Журвесна» о 10 ранку з товариського матчу з футболу, між жіночими командами Інституту журналістики і командою ВІКНУ. Потім об 11 годині — відкриття меморіалу полеглим журналістами. В інституті буде облаштовано експозиція, з трофеями, артефактами, за участю випускників, які вже пройшли випробування війною, які зараз у ЗСУ, офіцерів ВІКНУ. Поруч з меморіалом буде також відкрита фотовиставка «Інформаційний спротив», де буде розповідь про дії журналістів в період найактивнішої фази вторгнення, бо багато подій з організації спротиву відбувалося саме в стінах Інституту.
Від 12 години буде так звана урочиста частина, бо знову ж таки, це не свято, а журналістська зустріч. Але урочиста частина буде, традиційна, — розповідь про історію «Журвесен», про історію відділення факультету журналістики, виступи випускників, вшанування тих, хто до нас прийде, буде концертна програма за участю студентів і курсантів. Після цього відбудеться ще одна спортивна активність — журналістські шахи, сеанс одночасної гри всіх бажаючих проти Олександра Малієнко, відомого спортивного журналіста, шахового майстра.
Ще буде презентація книжок журналістів про війну — учасників бойових дій, та тих, хто висвітлює війну. Окрім того, впродовж цього дня — від 10 до 16 години, — буде тривати день відкритих дверей. Ми хочемо цього року зробити зустріч не тільки для випускників, а так само і для майбутніх журналістів, студентів Інституту журналістики, тому ми цього дня запрошуємо прийти до нас школярів, тих хто зараз визначається, де вони будуть навчатися. Тому ми будемо представляти освітні програми, кафедри, і школярі і батьки можуть ознайомитися з тим, чим ми займаємося. Буде фотозона, а також відкритий мікрофон - будь хто, хто прийде на «Журвесну», зможе передати вітання своїм однокурсникам, колегам, на камеру. Потім ми це все запишемо, зробимо добірку і поширимо. Ми розуміємо обставини, в яких ми є, тож з попередніх курсів може прийти хтось один, може прийти невелика кількість людей, але вони зможуть звернутися до своїх однокурсників, а ми потім зробимо так, щоб їх побачили та почули.
Але на цьому «Журвесна» не закінчиться, тому що ми маємо плани на наступний тиждень, — будуть відбуватися зустрічі студентів із відомими журналістами, презентації книжкових видань і таке інше. Все в один день ми не встигнемо.
Важливо, що у нас також буде влаштований аукціон-ярмарок, де ми збиратимемо кошти для потреби підрозділів, де виконують свій обов'язок випускники інституту журналістики. Студенти з викладачами вже підготували певні лоти. Тому це не є святкова подія, це тематична подія.
— Скільки буде людей на заході? Чи будуть якісь заходи безпеки?
— Поки ми не знаємо скільки буде людей, в різні роки було по різному. Курси випускників попередніх років самоорганізовуються, і зазвичай на такі події приїжджають ювілейні курси. Частина випускників попередніх років не приходять сюди, до нинішнього інституту журналістики, бо вони навчалися в Жовтому корпусі університету, і вони зустрічаються біля нього, в парку Шевченко. Ми спробуємо бути присутніми так само і там, в парку Шевченка, щоб між нами відбувся своєрідний місток. Але побачимо, як це нам вдасться зробити завтра.
Щодо безпеки — нещодавно в нас була подія, коли ми написали і друкували книгу «День після війни» за один день. Одночасно учасниками цієї події було десь триста людей. Під час саме написання текстів була повітряна тривога — всі спустилися в бомбосховище, — і ми дотрималися і графіків, І безпека учасників була забезпечена. В цей день не буде відбуватися навчальний процес, тому ми зможемо забезпечити людей укриттям. Не знаємо, правда, як буде зі світлом, бо зараз відбуваються відключення, але ми гнучкі в цих речах. Тож якщо учасники концерту не зможуть виконати щось із музичним супроводом — нічого, буде щось відбуватися в холі чи на подвір’ї інституту.
— Ви вже можете сказати якісь дані про вступну кампанію?
— Ще зарано, але активність висока. Є загальні проблеми, і не тільки в нас, пов'язані із роботою серверів, комунікаціями, інтернетом та електрикою. Абітурієнти зараз заявлються дистанційно, і в цьому є проблема - відбуваються збої з комунікацією, з фіксуванням заявок. Але це технічні проблеми. Але з того що ми бачимо, активність доволі висока. Я знаю, що на «Журвесну» приїжджають випускники зі шкіл інших областей. Тож багато абітурієнтів обирають місцем свого навчання Україну. Попри побоювання, що молодь подасться шукати освіту за кордоном — ні. Шукають тут, хочуть отримувати освіту тут. В минулому році теж була висока активність — по набору ми не втратили, зберіглися на рівні минулих років. Сподіваємося, що якщо і будуть якісь втрати по кількості в цьому році, то незначні.
Нагадаємо, в лютому 2024 року Юрій Бондар став директором Інституту журналістики Київського університету.
Фото: «Укрінформ»