«Детектор медіа» оголошує набір в онлайн-школу 2024 року «Якісний дебют у журналістиці 2.0»

«Детектор медіа» оголошує набір в онлайн-школу 2024 року «Якісний дебют у журналістиці 2.0»

1 Травня 2024
2590

«Детектор медіа» оголошує набір в онлайн-школу 2024 року «Якісний дебют у журналістиці 2.0»

2590
Встигніть подати заявку на участь до 31 травня 2024 року.
«Детектор медіа» оголошує набір в онлайн-школу 2024 року «Якісний дебют у журналістиці 2.0»
«Детектор медіа» оголошує набір в онлайн-школу 2024 року «Якісний дебют у журналістиці 2.0»

Громадська організація «Детектор медіа» оголошує набір для участі в онлайн-школі 2024 року «Якісний дебют у журналістиці 2.0». Мета цього тренінгового курсу — дати мотивованим молодим людям, які прагнуть стати журналістами, базову практичну підготовку. Всі учасники також одержать менторську підтримку для створення повноцінного авторського матеріалу, що буде опублікований в авторитетному медіа.

Це вже третя школа, яку «Детектор медіа» організовує за цією концепцією. Перша відбулась навесні 2021 року, а друга ― влітку 2023-го.  

Лектори школи ― українські журналісти, добре відомі аудиторії та авторитетні у професійній спільноті. Наприклад, лекцію про жанр інтерв’ю проведе Власта Лазур ― журналістка «Радіо Свобода», яка також співпрацює з радіо НВ. Тренінг «Фейки та дезінформація» буде від Альони Романюк ― засновниці антифейкового проєкту «НотаЄнота» та викладачки Інституту журналістики КНУ ім. Тараса Шевченка. До числа лекторів залучені також Анастасія Руденко ― шефредакторка онлайн-видання «Рубрика» та координаторка медіамережі «Вікно відновлення»; Алла Скорик ― шефредакторка північно-східного хабу Суспільного; письменниця, теле- та радіоведуча, правозахисниця Лариса Денисенко; очільниця департаменту стратегічного аналізу та розвитку соціально впливового контенту на Суспільному Тетяна Трощинська та інші. 

Взяти участь у тренінговому курсі можуть студенти медійних спеціальностей, які ще не мають досвіду роботи. Найстаранніші учні отримають запрошення на стажування.  

Навчання відбуватиметься в Zoom у форматі чотирьох дво- або триденних модулів із проміжками у 2–3 тижні. Кожен модуль включатиме лекції, розбори домашніх завдань, онлайн-зустрічі з досвідченими медіафахівцями. Протягом навчання кожен учасник/-ця за допомогою ментора працюватиме над власним матеріалом в одному з трьох запропонованих текстових жанрів: репортаж, аналітична стаття або інтерв’ю.

Заявки на участь у тренінговому курсі можуть подавати студенти з усієї України (денної чи заочної форми навчання), які здобувають освіту за спеціальностями, пов’язаними з медіа (журналістика, видавнича справа і редагування, медіакомунікації тощо). Також можлива участь, якщо аплікант/-ка навчається в українському ВЗО, але фізично перебуває за кордоном, проте має можливість підключатися до онлайн-занять. 

Важливо: навчальна програма розрахована на початківців без досвіду в практичній журналістиці, але мотивованих та зацікавлених у здобутті медійного фаху. Тобто ви маєте бути або студентом, або мати професійний досвід праці в медіа не більше, ніж пів року. 

Для участі в тренінговому курсі потрібно заповнити анкету до 31 травня 2024 року включно.

Відібрані учасники отримають лист із запрошенням 7–10 червня 2024 року. 

Перший навчальний модуль запланований на 12–14 червня, другий на 27–28 червня, третій на 11–12 липня, четвертий на 25–26 липня 2024 року. 

Тренінгові модулі відбуватимуться після 18:00 за київським часом. 

Участь у тренінговому курсі безкоштовна. Авторам найкращих матеріалів буде запропоновано пройти дистанційне місячне стажування в «Детекторі медіа» та медіа-партнерах.

Авторка курсу і менторка школи — Ірина Малихіна.  Ірина 1994 року закінчила Інститут журналістики Київського національного університету ім. Т. Шевченка. Професійний досвід — від репортерки до шефредакторки — здобувала на Першому національному, телеканалах «1+1», «Інтері», СТБ, ТРК «Україна», «Радіо Свобода» тощо. Окремий рядок біографії — робота продюсеркою київського бюро міжнародної інформаційної агенції Reuters (1994–1999). У 2014–2018 роках — керівниця Служби новин телеканалу «112 Україна», у той час випуски новин телеканалу були в топі моніторингів з дотримання стандартів журналістики в медіа. Звільнилася за власним бажанням у 2018-му, після зміни власника каналу. З 1 вересня 2023 року — шефредакторка регіонального мовлення Суспільного. Працює також як медіаконсультантка та медіатренерка.

ГО «Детектор медіа» запустила «Школу якісних медіа» у 2018 році. Відтоді втілено масштабні навчальні проєкти для білоруських блогерів і журналістівдля українських відеоблогерівдля українських тележурналістів та журналістів-початківців. Раніше організація «Детектор медіа» розробила навчальні онлайн-курси для журналістів та для широкої аудиторії, зацікавленої у підвищенні свого рівня медійної грамотності.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2590
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду