У Києві попрощалися з Дмитром Капрановим (ФОТО)

У Києві попрощалися з Дмитром Капрановим (ФОТО)

18 Квітня 2024
8702

У Києві попрощалися з Дмитром Капрановим (ФОТО)

8702
Український письменник, публіцист і блогер пішов з життя 16 квітня через проблеми із серцем. Йому було 56 років.
У Києві попрощалися з Дмитром Капрановим (ФОТО)
У Києві попрощалися з Дмитром Капрановим (ФОТО)

У Києві в четвер, 18 квітня, в Михайлівському Золотоверхому соборі відбулось прощання з українським письменником, публіцистом та блогером Дмитром Капрановим. Про це повідомляють hromadske, «Радіо Свобода», «Букви», «РБК Україна».

Після прощання Дмитра Капранова поховають на Байковому кладовищі Києва.

Як передають кореспонденти, собор був переповнений — вшанувати письменника прийшли сотні людей. Зокрема, були присутні письменник Василь Шкляр, актор Євген Нищук, режисер та військовий Ахтем Сеїтаблаєв, музиканти Олег Скрипка, Юрій Журавель, поети Дмитро Лазуткін, Юрко Космина та Іван Малкович, казкар Сашко Лірник, експрезидент Петро Порошенко та інші.

«Ми товаришували і навіть служили певний час, коли була оборона Києва, в одному підрозділі. Брати Капранови створили феномен в популяризації української культури та історії. Я їх пам’ятаю з юності, як вони носилися з українськими книжками та перекладами на своїх зелених запорожцях, відвідували фестивалі. Вони вели україномовний ютуб-канал ще до повномасштабного вторгнення, що було дуже важко. Це люди, які взяли на себе удар бути популяризаторами», — розповів у коментарі «Радіо Свобода» історик і військовослужбовець Олександр Алфьоров.

Музикант і лідер гурту «Воплі Відоплясова» Олег Скрипка в коментарі для «Радіо Свобода» розповів, що вперше з братами Капрановими зустрівся під час одного з перших парадів вишиванок в Україні. «І вони стали ядром нашого параду на своєму зеленому запорожці, у вишиванках і з прапорами України. Люди завжди креативні, натхненні. Фестиваль “Країна мрій”. Так, ми робимо літературну сцену. Як ведучі в нас були, і на вертепах грали, домашні вечорниці ми робили. Люди неймовірні. Неоцінений скарб духовний України. І коли таких людей, як Дмитро, не стає, ми розуміємо, наскільки вони були цінні», — каже Скрипка.

Нагадаємо, 16 квітня зранку пішов з життя український письменник, публіцист і блогер Дмитро Капранов. Згодом стало відомо, що причиною смерті були проблеми із серцем. Йому було 56 років.

Брати-близнюки Дмитро та Віталій Капранови народилися в Молдові, дитинство провели в Очакові на Миколаївщині, а вищу освіту здобули в Свердловську (зараз Єкатеринбург) та Москві. На початку 1990-х видавали в Москві українську газету «Тинди-ринди» та журнал української фантастики «Брати», згодом повернулися до України.

У 1999-му Капранови разом із телеканалом «1+1» організували перший конкурс української гостросюжетної літератури «Золотий Бабай». 

Вони є авторами романів «Приворотне зілля», «Розмір має значення», «Щоденник моєї секретарки», книги «Кобзар 2000», збірки статей «Закон Братів Капранових». Крім того, брати написали кілька книжок для дітей, серед яких «Зоряний вуйко». У 2013 році видали 80-сторінкову «Мальовану історію Незалежності України».

У 2015 році брати Капранови стали ведучими тележурналу соціальних розслідувань «Брат за брата» на телеканалі ZIK. Розірвали співпрацю з телеканалом після призначення креативною продюсеркою Наталії Влащенко.

У 2019 році брати Капранови створили свій ютуб-канал «імені Т. Г. Шевченка», на якому розповідають про історію України. Канал має вже понад 900 тисяч підписників та 245 відео. У 2021 році на основі свого ютуб-каналу Капранови створили цикл телепередач про історію України, які транслювали на низці телеканалів.

У 2022 році брати Капранови брали участь в обороні Києва у складі полку «Азов», однак згодом повернулись до професійної діяльності.

Фото: hromadske, «Букви»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
8702
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду