Російський суд залишив чинним вирок кримському журналісту Аметову: 11 років колонії
Російський суд залишив чинним вирок кримському журналісту Аметову: 11 років колонії
Апеляційний військовий суд у Росії залишив чинним вирок громадянському журналістові з Криму Ернесу Аметову, якого засудили до 11 років позбавлення волі. Про це повідомляє «Кримська солідарність».
Його дружина Елеонора Аметова вважає вирок помстою російської спецслужби за відмову обмовляти своїх одновірців.
«Ернес — вірянин. Він вірний Богові та своїм життєвим принципам. Коли він відмовився, йому сказали: "Отже, сидітимеш з усіма"», — розповіла вона.
Вона додала, що під нинішньою боротьбою силовиків з тероризмом ховається бажання здобути високі посади і що «їм неважливо, саджають вони реальних терористів чи звичайних людей».
За словами ж самого Ернеса, цей вирок суд затвердив з легкістю, що не піддається поясненню.
«Суд мені більше нагадав конвеєр із закривання кришок консервів — настільки бездоганний і лячно швидкоплинний, налагоджений до ідеалу процес. Наче вони не вирішують долю людини, а закривають чергову консерву. [Для суду це] нічого особистого, просто бізнес», — сказав сам Аметов.
Нагадаємо, 29 грудня 2022 року Південний окружний військовий суд у Ростові-на-Дону переглянув виправдувальний вирок цивільному журналістові з Криму Ернесу Аметову і присудив йому 11 років ув'язнення в колонії суворого режиму. Крім того, Аметову після звільнення заборонили покидати територію Криму, організовувати публічні заходи та брати участь у них, змінювати місце проживання та перебування і покидати свій будинок з 22 до 6 години без згоди Федеральної служби виконання покарань Росії.
Раніше російська прокуратура вимагала для Ернеса Аметова 18,5 років позбавлення волі в колонії суворого режиму. Його звинувачували в участі в терористичній організації (частина 2 статті 205.5 КК Росії) та в підготовці до насильницького захоплення влади (ч. 1 ст. 30, ст. 278 КК Росії).
Арештували Ернеса Аметова 11 жовтня 2017 року в Бахчисараї разом із Сейраном Салієвим, Марленом Асановим, Тимуром Ібрагімовим, Сервером Зекір'яєвим та Меметом Беляловим після обшуків у Криму.
Усі вони є членами організації «Кримська солідарність» — об'єднання адвокатів, родичів політв'язнів та активістів, яке допомагає кримцям, які зазнали переслідувань з політичних чи релігійних мотивів. За версією слідства, всі затримані перебували в одному осередку ісламської партії «Хізб ут-Тахрір», що заборонена з 2003 року в Росії, але вільно діє в Україні та більшості європейських країн.
Під час трьох років слідства та судових розглядів Аметов перебував у слідчих ізоляторах Криму та Ростова-на-Дону. У 2020 році громадянського журналіста виправдали та звільнили в залі суду через відсутність доказів. Це був перший подібний випадок у «справах Хізб-ут-Тахрір» не лише в Криму, а й на території Російської Федерації. Однак 11 квітня Аметова викликали на попереднє слухання щодо повторного розгляду справи.
Усі підсудні відкидають звинувачення в тероризмі та стверджують, що їх переслідують за політичними та релігійними мотивами.
Фото: «Кримська солідарність»