Українські журналісти оголосили про створення професійної спільноти Медіарух

Українські журналісти оголосили про створення професійної спільноти Медіарух

16 Листопада 2021
4416
16 Листопада 2021
09:15

Українські журналісти оголосили про створення професійної спільноти Медіарух

4416
Мета — створити ефективну самоврядну організацію журналістів, яка зможе протистояти системі політичного та комерційного тиску на свободу слова.
Українські журналісти оголосили про створення професійної спільноти Медіарух
Українські журналісти оголосили про створення професійної спільноти Медіарух

Українські журналісти 16 листопада, у День працівників радіо, телебачення та зв'язку, оголосили про створення професійної спільноти Медіарух.

Мета — створити ефективну самоврядну організацію журналістів, яка зможе протистояти системі політичного та комерційного тиску на свободу слова.

«За сім років після Революції гідності незалежність української журналістики знову під загрозою. Анонімні канали, ботоферми, олігархічні медіа, які служать виключно на догоду власникам, витісняють професійні стандарти. Бізнесмени нівечать видання. А влада, яка мала б захищати свободу слова, сама намагається приборкати медіа.

Ми звертаємося до тих журналістів, які залишаються чесними попри обставини. Які керуються стандартами, а не побажаннями. Які не оцінюють, а цінують своє слово. Настав час єднатися. Незабаром нові вибори. А кожен із вас знає, що це значить. Новий тиск олігархів, власників, політиків, влади», — йдеться у зверненні.

Долучитись до Медіаруху можуть як штатні журналісти, так і фрілансери з усієї України, працівники як загальнонаціональних, так регіональних медіа. Щоб доєднатись, перейдіть за посиланням.

Вся офіційна інформація про роботу Медіаруху буде надходити у вигляді розсилки. Зокрема, там будуть деталі та пояснення, які критерії та яка процедура вступу до Медіаруху.

Заяву вже підписали:

Севгіль Мусаєва, головна редакторка «Української правди»
Мирослава Барчук, Суспільне
Анна Бабінець, «Слідство.інфо»
Андрій Яніцький, «Еспресо»
Наталія Лигачова, «Детектор медіа»
Оксана Романюк, Інститут масової інформації
Юлія Банкова, ГО «Громадське телебачення»
Євгенія Моторевська, головна редакторка Hromadske
Анна Миронюк, журналістка звільненої редакції Kyiv Post
Михайло Ткач, керівник відділу розслідувань «Української правди»
Андрій Куликов, «Громадське радіо»
Тетяна Трощинська, головна редакторка «Громадського радіо»
Наталія Соколенко, «Українське радіо»
Денис Бігус, Bihus.info
Олег Базар, головний редактор LB.ua
Соня Кошкінка, шеф-редакторка LB.ua
Наталя Виговська, журналістка, представниця ІМІ, Запоріжжя
​​Дмитро Тузов, ведучий «Радіо НВ» та програми «Медіа-клуб»
Світлана Остапа, «Детектор медіа»
Борис Давиденко, головний редактор LIGA.net
Тарас Петрів, «Фундація Суспільність»
Вадим Міський, «Детектор медіа»
Захар Колісніченко, журналіст, представник ІМІ, Черкаси
Мая Голуб, журналістка, представниця ІМІ, Луцьк
Сергій Нікітенко, журналіст, представник ІМІ, Херсон
Альона Романюк, журналістка, «По той бік інфи», «По той бік путінської брехні»
Гайгисиз Гелдієв, старший партнер Jnomics Media
Галина Петренко, «Детектор медіа»
Отар Довженко, «Детектор медіа»
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
4416
Читайте також
Коментарі
2
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Віталій Скобельський
853 дн. тому
А чим вас не влаштовує НСЖУ? Звідки це дурне прагнення створювати щось нове, коли вже є діючі структури?
Anticor
891 дн. тому
ГЕРАСИМ’ЮК ЗБИРАЄ ГРОШІ ЗА КОНКУРС НА FM ЧАСТОТИ 18 листопада 2021 має відбутися засідання Нацради з питань ТБ і радіо, де члени Нацради своїм голосуванням мають підвести підсумки конкурсу на отримання FM частот. На конкурс зазвичай подається багато претендентів і кожен сподівається виграти – але у нас для вас сумні новини. Все претенденти вже визначені заздалегідь і 18 листопада 2021 року Нацрада під головуванням ОЛЬГИ ГЕРАСИМ’ЮК проведе для вас чергове шахрайське шоу з підтасованими результатами, а простіше кажучи формально затвердити «договорняки», які вже відбулися. Так, у нас є інформація, що практично всі переможці вже визначені і до перемоги у конкурсі готуються наступні учасники: У м. Дніпро та Запоріжжя, а можливо навіть і у Києві, має перемогти компанія «Новий обрій», яку всі сьогодні знають в етері як «Радіо п’ятниця». Формальними власниками компанії є пару юристів з орбіти Медведчука та ОПЗЖ, таки собі КОЗЛІТІН та ВАРЛАМОВ. За ці перемоги їм доведеться занести ГЕРАСИМ’ЮК більше ніж 200 тисяч доларів. Також «Радіо Шансон» має великі шанси на перемогу в багатьох містах. Вартість контракту між ними та ГЕРАСИМ’ЮК поки не визначена, але ця сума теж складе не один десяток тисяч доларів США. Дорого, але коли гроші бере ГЕРАСИМ’ЮК, воно того варто, бо перемога гарантована. Станція «DJ FM» отримає частоти у містах Полтава, Кривий ріг, Павлоград, Луцьк, можливо десь ще. Вартість контракту з ГЕРАСИМ’ЮК за «все одразу» складає 100 тисяч доларів. «Перець FM» має отримати частоти у Дніпрі та можливо у інших містах. Тут ГЕРАСИМ’ЮК візьме і не так багато, у порівнянні з тим, що вона бере з інших - всього100 тисяч доларів. Про інші міста на конкурсі у нас немає інформації, але судячи зі всього там теж вже визначені переможці і випадковостей там не буде…. Отже загалом за цей конкурс ГЕРАСИМ’ЮК має отримати приблизно 500 тисяч доларів. Ну може і більше, це як повезе, може ще когось дотисне… Ми абсолютно впевнені, що всі члени Нацради будуть слухняно виконувати злочинні вказівки ГЕРАСИМ’ЮК та підтримувати потрібні їй рішення. Хай нікого з глядачів не вводить в оману видимість дискусії на цьому засіданні – це заздалегідь відрежисоване шоу, де вже всі учасники домовилися хто, кому і коли задає питання. Навіть якщо немає одностайності у їхньому голосуванні, це все теж домовлено між ними заздалегідь, оскільки створює атмосферу начебто вільного волевиявлення. Насправді потрібний результат досягається, ГЕРАСИМ’ЮК продовжує збагачуватися, значить все іде як треба…
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду