У Франції оголосили вироки 13 обвинуваченим в справі про атаку на Charlie Hebdo

У Франції оголосили вироки 13 обвинуваченим в справі про атаку на Charlie Hebdo

17 Грудня 2020
1468

У Франції оголосили вироки 13 обвинуваченим в справі про атаку на Charlie Hebdo

1468
Загалом у справі 14 обвинувачених, одного з них засудили до 30 років ув’язнення ще в січні 2020 року.
У Франції оголосили вироки 13 обвинуваченим в справі про атаку на Charlie Hebdo
У Франції оголосили вироки 13 обвинуваченим в справі про атаку на Charlie Hebdo

У Парижі Спеціальний суд присяжних 16 грудня 2020 року оголосив вироки 13 обвинуваченим у справі про атаку на редакцію французького сатиричного журналу Charlie Hebdo в 2015 році. Про це повідомляє Le Figaro та ВВС.

У слуханнях брали участь лише 11 підозрюваних, ще троє втекли до Сирії на початку 2015 року. Усіх обвинувачених визнали винними за різними звинуваченнями – від приналежності до злочинної мережі до безпосередньої співучасті в терактах 2015 року.

Алі Різи Полата, якого вважають «правою рукою терориста Амеді Кулібалі» визнали винним у співучасті в терактах та засудили до 30 років позбавлення волі. Він заявив, що оскаржить вирок.

Хаят Бумедьен, яку називають партнеркою Амеді Кулібалі та «принцесою Ісламської держави», визнали винною у фінансуванні тероризму та участі в терористичній організації – її заочно засудили до 30 років позбавлення волі.

Мохаммеда Белхучіна, якого називають ідейним натхненником нападу, заочно засудили до довічного ув’язнення. Його брата Мехді Белхучіна ще в січні 2020 року заочно засудили до 30 років позбавлення волі. Їх обох вважають мертвими.

Трьох осіб визнали винними у причетності до терористичної організації – Амара Рамдані (20 років), Незара Мікаеля Пастора Альватіка (18 років) та Віллі Превоста (13 років).

Інших фігурантів звинуватили в причетності до злочинної групи, але зняли звинувачення в тероризмі: Крістофа Раумеля (4 роки), Мішеля Катіно (5 років), Мігеля Мартінеса (7 років), Саїда Махлуфа (8 років), Мохамед Фарес (8 років), Метін Карасулар (8 років), Абделазіз Аббад (10 років).

Як писав ДМ, 2 вересня 2020 року сатиричний французький щотижневик Charlie Hebdo повторно опублікував карикатуру на пророка Мухаммеда. Обкладинку журнал перевидав перед початком судового розгляду справи про теракт 7 січня 2015 року.

Того ж дня в Парижі Спеціальний суд присяжних розпочав розгляд справи про теракт 2015 року, у якій проходять 14 осіб: 13 чоловіків та одну жінку підозрюють у матеріально-технічній підтримці терористів. У відкритих слуханнях беруть участь лише 11 підозрюваних, ще троє втекли до Сирії на початку 2015 року.

Нагадаємо, у 2015 році через карикатури на пророка Мухаммеда на редакцію Charlie Hebdo напали двоє чоловіків, озброєних автоматами. Через теракт загинули 12 осіб, 11 були поранені.

Напад здійснили брати Саїд і Шериф Куаші, які були вбиті 9 січня під час спецоперації поліції.

Зазначимо, що через кілька годин після теракту в редакції Амеді Кулібалі, який підтримував зв'язок з братами Куаші, поранив з пістолета 32-річного чоловіка в 10 кілометрах на північний захід від Парижа. 8 січня він застрелив співробітницю поліції і поранив співробітника дорожньої служби в місті Монруж на південь від Парижа. 9 січня Кулібалі, озброєний автоматичною зброєю, захопив магазин кошерних продуктів в Парижі. Відповідальність за теракт взяла на себе Аль-Каїда.

Під час захоплення загинули 4 людини. Кулібалі взяв в заручники 15 осіб і вимагав не штурмувати будівлю в містечку Даммартен-ан-Гоель, де на той момент сховалися брати Куаші. Увечері спецпідрозділ штурмував супермаркет та застрелив терориста.

31 січня 2018 року в Франції взяли під варту чотирьох осіб, яких підозрюють в постачанні зброї для нападу на редакцію сатиричного журналу Charlie Hebdo в 2015 році.

21 грудня 2018 року прокуратура Парижа направила в суд справу 14 обвинувачених, які, імовірно, надавали «логістичну підтримку» терористам, які вчинили напад на редакцію Charlie Hebdo.

Фото: Le Figaro

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1468
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду