У Києві відбулась акція пам’яті Георгія Ґонґадзе та інших убитих українських журналістів

У Києві відбулась акція пам’яті Георгія Ґонґадзе та інших убитих українських журналістів

18 Вересня 2020
2349
18 Вересня 2020
18:30

У Києві відбулась акція пам’яті Георгія Ґонґадзе та інших убитих українських журналістів

2349
Журналіст, засновник інтернет-видання «Українська правда» Георгій Ґонґадзе зник у Києві 16 вересня 2000 року. Згодом з’ясувалося, що його викрали співробітники міліції та вбили в ніч на 17 вересня.
У Києві відбулась акція пам’яті Георгія Ґонґадзе та інших убитих українських журналістів
У Києві відбулась акція пам’яті Георгія Ґонґадзе та інших убитих українських журналістів

У Києві на майдані Незалежності 18 вересня выдбулась акція пам'яті Георгія Ґонґадзе та всіх українських журналістів, які загинули за свободу слова. Їхню пам'ять ушанували хвилиною мовчання. Акцію організувала Премія імені Георгія Ґонґадзе за підтримки партнерів з громадських організацій. 

За словами організаторів, рахунок українських журналістів, які загинули за правду, йде на десятки. У більшості з таких справ ми досі не знаємо імен замовників.

Севгіль Мусаєва

Головна редакторка «Української правди» Севгіль Мусаєва висловила шкоду, що за 20 років люди забувають про те, що сталося. Редакція УП ніколи не очікувала, що може знову пережити вбивство свого колеги через 16 років, коли у 2016 році вбили Павла Шеремета. І чотири роки потому ми не знаємо ні замовників, ні виконавців злочину. Те, що відбулося в грудні 2019 року на брифінгу МВС, на її думку, викликає питання з точки зору презумпції невинуватості й доказів слідства щодо підозрюваних. Пані Мусаєва закликала колег не дати поховати цю справу.

Єгор Чечеринда

Телеведучий Єгор Чечеринда сказав, що Георгій Ґонґадзе був його хрещеним батьком у професії. У 1995 році, після вбивства Владислава Лістьєва в Росії, один зі своїх перших сюжетів пан Чечеринда робив на тему, чи можуть в Україні вбити журналіста за його професійну діяльність. І не думав, що колись це стане реальністю.

«Смерть Георгія була недаремною для української журналістики та суспільства, - вважає пан Чечеринда. - Тоді ми і влада зрозуміли, що українські журналісти готові піти на мученицьку смерть заради свободи і донесення правди. Тоді нам вдалося змінити на краще суспільство, ми перестали бути рабами».

Оксана Мамченкова

Координаторка Премії імені Георгія Ґонґадзе Оксана Мамченкова зачитала звернення правозахисних і медійних організацій до 20-ї річниці вбивства Георгія Ґонґадзе із закликом до влади встановити і покарати замовників цього та інших злочинів проти журналістів.

Степан Хмара

Герой України Степан Хмара нагадав, що першим журналістом, якого вбили в Україні, був Вадим Бойко, і ця справа так і не була розслідувана. У справі Ґонґадзе, наголосив він, ми знаємо замовника, але його так і не покарано.

Нагадаємо, 16 вересня в Києві відкрили меморіальну дошку Георгію Ґонґадзе. Цього дня щороку вшановують день його пам'яті.

Журналіст, засновник інтернет-видання «Українська правда» Георгій Ґонґадзе зник у Києві 16 вересня 2000 року. У листопаді того ж року в лісі в Київській області було виявлено обезголовлене тіло, яке, за висновками експертів, могло належати журналістові. У 2009 році в Київській області було знайдено рештки черепа, які, за даними експертизи, належать журналістові. Згодом з’ясувалося, що Георгія Ґонґадзе викрали співробітники міліції та вбили в ніч на 17 вересня.

За вбивство Георгія Ґонґадзе засуджено до довічного ув’язнення колишнього керівника департаменту зовнішнього спостереження МВС Олексія Пукача, вирок якому набув чинності в січні 2016 року, та засуджено до різних строків позбавлення волі колишніх співробітників міліції Миколу Протасова (13 років позбавлення волі, помер у тюрмі), Валерія Костенка та Олександра Поповича (12 років позбавлення волі), чиї вироки набули чинності в березні 2008 року.

Замовників убивства Георгія Ґонґадзе досі не знайдено та не притягнуто до відповідальності, хоча це обіцяли зробити всі президенти та всі глави МВС і ГПУ.

22 березня 2016 року в Києві на території церкви Миколи Чудотворця Набережного через понад 15 років після смерті Георгія Ґонґадзе поховали.

Фотограф: Максим Поліщук

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2349
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду