23:04
Вівторок, 26 Травня 2020

Помер Мойсей Фішбейн

1 879
Він пішов з життя після важкої хвороби.
Помер Мойсей Фішбейн
Помер Мойсей Фішбейн

26 травня на 74-му році життя помер український поет і перекладач, у минулому журналіст і редактор «Радіо Свобода» Мойсей Фішбейн.

«Сьогодні увечері після важкої хвороби помер визначний український письменник Мойсей Фішбейн. Про це мені щойно повідомила його дружина п. Олена», – повідомив у фейсбуку голова Національної спілки письменників України Михайло Сидоржевський.

Мойсей Фішбейн був членом Українського ПЕН та Національної спілки письменників України, лауреатом премії імені Василя Стуса, кавалером орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня й ордену святого рівноапостольного Володимира ІІІ ступеня.

Він родом з Чернівців. Закінчив філфак Київського педагогічного інституту, працював у Головній редакції Української радянської енциклопедії. 1979 року внаслідок відмови від співпраці з КДБ був змушений емігрувати до Ізраїлю. У 1980—1981 роках був кореспондентом українського часопису «Сучасність», що видавався українською діаспорою у США та Німеччині. З 1982 року жив у Німеччині. У 1982–1985 роках працював в українській і російській редакціях «Радіо Свобода» кореспондентом, редактором, коментатором. Згодом співпрацював з «Радіо Свобода» і як фрілансер. У 2003 році Мойсей Фішбейн повернувся в Україну.

Автор книжок «Ямбове коло» (1974), « Збірка без назви» (1984), «Дивний сад» (1991), «Апокриф» (1996), «Розпорошені тіні» (2001), «Аферизми» (2003), «Ранній рай» (2006). Переклав українською поезії Г. Гайне, Ґ. Тракля, Р. М. Рільке, Г. фон Гофмансталя, П. Целана, Г. К. Артманна, Т. Арґезі, Х. Н. Бяліка, Ш. Бодлера, М. Волошина та інших авторів.

Завдяки Мойсеєві Фішбейну Ізраїль став першою у світі державою, що прийняла на лікування дітей, котрі постраждали від Чорнобильської катастрофи.

У 2019 році Мойсей Фішбейн тяжко захворів. Український ПЕН збирав кошти йому на проведення операції за кордоном та подальшу реабітілацію.

«Детектор медіа» висловлює співчуття рідним і близьким Мойсея Фішбейна. Світла пам'ять!

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1879
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2020 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
DMCA.com Protection Status
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду