Поліція перевіряє відео блогера, який показав фальшивий парад у Херсоні

Поліція перевіряє відео блогера, який показав фальшивий парад у Херсоні

12 Травня 2020
2585

Поліція перевіряє відео блогера, який показав фальшивий парад у Херсоні

2585
Кирило Стремоусов опублікував минулорічне відео як прямий ефір параду, присвяченого Дню перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.
Поліція перевіряє відео блогера, який показав фальшивий парад у Херсоні
Поліція перевіряє відео блогера, який показав фальшивий парад у Херсоні

Національна поліція Херсонської області перевірить інформацію про розміщення в YouTube відеоролика про нібито парад до Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 9 травня 2020 року. Відео під назвою «Парад Перемоги Херсон, пряма трансляція» опублікував херсонський блогер Кирило Стремоусов. Про це пише Suspilne.media. 

Поліція Херсонської області повідомила, що інформація на відео не відповідає дійсності. «Ніякої святкової масової ходи в обласному центрі 9 травня 2020 року не відбувалось. Парад, що транслювався у прямому ефірі проходив минулого року», – зазначається в повідомленні.

Заступник речниці Нацполіції в Херсонській області Віталій Байдаров сказав, що правоохоронці проведуть перевірку. «Детектор медіа» звернувся до пана Байдарова по коментар для уточнення деталей. 

Кирило Стремоусов 9 травня виклав відео параду як стрім з підписом: «Парад перемоги в Херсоні все ж відбувся...». Хоча відео було записане 2019 року.

20 травня Кирило Стремоусов повідомив «Детектору медіа», що правоохоронці до нього не зверталися. Проте блогер не відповів на питання, чи намагався він видати це відео за пряму трансляцію. 

Нагадаємо, в Україні до 22 травня діють карантинні обмеження, які забороняють будь-які масові заходи. Крім того, 3 березня 2020 року тоді ще міністр закордонних справ, нині віцепрем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Вадим Пристайко заявив, що Україна не святкуватиме День перемоги.

Із 2014 року Україна відмовилася від радянського формату святкування Дня перемоги. Відтепер увага акцентується на вшануванні пам’яті кожного, хто боровся з нацизмом, а також усіх жертв війни, що стала найбільш кривавою в історії людства. Радянський культ війни, важливим інструментом якого був День перемоги, переведено в традицію пам’яті про солдат, які загинули за свою батьківщину, нагадування суспільству про внесок України у перемогу над нацизмом та наголосу на тому, що війна – це лихо, яке руйнує долі звичайних людей, економіку і культуру країн. Відтоді 8 травня в Україні вшановується День пам'яті і примирення, а 9 травня — перемога над нацизмом у Другій світовій війні. Український інститут національної пам'яті у 2016 році розробив інформаційні матеріали для ЗМІ з відзначення цих дат. Зокрема телеканалам варто показувати документальні фільми та не поширювати радянський та російський пропагандистський контент. 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2585
Читайте також
11.05.2020 10:00
Андрій Кокотюха
для «Детектора медіа»
7 165
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду