Головна редакторка «Слідства. Інфо» назвала можливі сценарії допиту у поліції
Головна редакторка «Слідства. Інфо» назвала можливі сценарії допиту у поліції
Головна редакторка «Слідства. Інфо» Анна Бабінець розглядає кілька можливих сценаріїв допиту у головному управлінні Національної поліції України. Про це вона розказала ведучому Дмитру Тузову під час розмови в межах National Press Club Ukraine.
Допит має відбутись 13 травня. Стосуватиметься він запиту на інформацію, який агенція «Слідство.Інфо» надіслала в грудні 2019 року народному депутату від «Слуги народу» Олександру Дубінському. Він пов’язаний з кримінальним провадженням про порушення таємниці листування, телефонних розмов та іншої кореспонденції.
На запитання, які можливі сценарії допиту, Анна відповіла: «Можливо вони хочуть формально мене допитати. Але я думаю, що у поліції достатньо компетенції, щоб розуміти, що це є маячня». Ще один сценарій, за її словами, може бути пов’язаний з останніми розслідуваннями «Слідства. Інфо». Зокрема й тими, які стосуються вбивства Павла Шеремета.
«Можливо таким чином хочуть з’ясувати наші адреси, а потім прийти з обшуками», - додала вона.
Також вона запевнила, що редакція проєкту готова до можливих обшуків, оцінила усі ризики. «Ми усвідомлюємо, що до нас у убудь-який момент можуть прийти з обшуками. Але ми не збираємось зупиняти свою діяльність», - сказала Анна. І додала, що якщо б правоохоронці навіть вилучили усю техніку, журналісти готові робити розслідування за допомогою смартфонів.
На допит Анна Бабінець планує прийти з юристом, який стежитиме, щоб питання поліції не стосувались інших справ та розкриття журналістських джерел.
Наприкінці розмови з Анною Дмитро Тузов запросив на інтерв’ю Олександра Дубінського.
Нагадаємо, Головне слідче управління Національної поліції України викликало на допит як свідка головну редакторку агенції «Слідство.інфо» Анну Бабінець.
Медіарух висловив обурення через виклик на допит Анни Бабінець та закликав президента Володимира Зеленського та міністра Арсена Авакова не забувати, що Україна є демократичною державою, де журналіст не може бути викликаний до поліції лише через те, що виконує свої прямі професійні обов'язки – запитує інформацію у посадовця.
Нагадаємо, Національна поліція з січня 2020 року проводить досудове розслідування за фактом можливого стеження в рамках кримінального провадження, відкритого за ознаками порушення ч.2 ст.163 ККУ (порушення таємниці листування, телефонних розмов, телеграфної чи іншої кореспонденції, що передаються засобами зв'язку або через комп'ютер). У редакції агенції журналістських розслідувань «Слідство.Інфо» повідомили, що раніше Олександр Дубінський закидав їм такі звинувачення.
3 березня народний депутат України від «Слуги народу» Олександр Дубінський під час особистої зустрічі передав міністру внутрішніх справ Арсену Авакову матеріали щодо фактів можливого стеження в Україні за посадовцями США.
Він підтвердив журналістам «Слідство.Інфо» та на своїй сторінці в Facebook, що провадження стосується редакції агенції. Речник Міністерства внутрішніх справ України Артем Шевченко повідомив, що правоохоронці не відкривали нового кримінального провадження за матеріалами, які надав нардеп. Пан Шевченко уточнив, що цінність цих матеріалів ще мають оцінити слідчі.
Головна редакторка агенції «Слідство.Інфо» Анна Бабінець, своєю чергою, сказала, що вважає такі дії тиском на редакцію. За її даними, документи Олександра Дубінського містять лише інформаційний запит редакції. Пані Бабінець розповіла, що редакція після слухань в Конгресі США, на яких була оприлюднена інформація про зустрічі українських посадовців з американськими, надіслала 14 подібних запитів.
Ілюстрація: скріншот