Суд призупинив процес екстрадиції з України журналістки Жанари Ахметової

Суд призупинив процес екстрадиції з України журналістки Жанари Ахметової

27 Лютого 2020
1102

Суд призупинив процес екстрадиції з України журналістки Жанари Ахметової

1102
Шостий апеляційний адміністративний суд прийняв рішення задовольнити апеляційну скаргу Жанари Ахметової частково.
Суд призупинив процес екстрадиції з України журналістки Жанари Ахметової
Суд призупинив процес екстрадиції з України журналістки Жанари Ахметової

Про це повідомляється на сайті Центру Громадянських Свобод.

Так, суд ухвалив скасувати рішення Державної міграційної служби України про відмову у наданні Жанарі Ахметовій статусу біженця або особи, яка потребує додаткового захисту, та зобов’язати Державну міграційну службу України повторно розглянути її справу про отримання статусу біженця.

Органи міграційної служби зобов’язані повторно вивчити усі доводи, які свідчать про наявність підстав для надання журналістці політичного притулку, та ухвалити відповідне рішення.

Жанара Ахметова залишається під проміжним захистом - як людина, яка знаходиться в процедурі отримання статусу біженця.

Як повідомляв «Детектор медіа», 21 жовтня 2017 року казахську журналістку затримали в Києві через те, що вона начебто перебуває у розшуку по лінії Інтерпол. 25 жовтня Києво-Святошинський суд заарештував її на 18 днів. Того ж дня Жанари Ахмет оголосила голодування. 22 листопада Апеляційний суд змінив запобіжний захід казахській журналістці з арешту на особисте зобов'язання на час розгляду екстрадиційного запиту. Журналістку на поруки взяла народний депутат України Світлана Заліщук.

В Окружному адміністративному суді міста Києва у квітні 2018 року Жанара Ахметова програла справу проти Міграційної служби Київської області, яка відмовила їй у статусі політичного біженця. Журналістка подала апеляцію. 31 липня 2018 Апеляційний суд Києва скасував рішення Окружного адміністративного суду Києва, який відмовив казахській журналістці Жанари Ахмет в оскарженні рішення Державної міграційної служби щодо відмови у наданні статусу біженки.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1102
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду