У Москві затримали журналіста Іллю Азара
Про це він повідомив у своєму Telegram-каналі.
Ілля Азар розповів, що його забрали з дому, попри те, що в квартирі сама залишилася донька, якій рік і вісім місяців. «Із сходів вийшли три поліцейських і заявили, що я затриманий по 20.2. Прямо в домашньому одязі і тапках повели в машину. Те, що вдома залишився одна дитина, якій немає і двох років, їх не хвилює», – зазначив він.
Його доставили в ОВД «Красносельський» в Москві. За даними видання «Медуза», йому закидають повторне порушення правил проведення мітингів (частина 8 статті 20.2 КоАП) за участь в акції 31 серпня. Приводом для складання протоколу стала фотографія з ходи на сторінці в Facebook журналіста. Журналісту загрожує до 30 діб арешту або до 300 тисяч рублів штрафу.
Згодом журналіста «Нової газети» відпустили з ОВД. Він додав, що судове засідання призначили на 3 вересня: «Завтра Міщанський суд о 14:00 (до 30 діб або 300 тисяч рублів)».
31 серпня в Москві пройшла неузгоджена хода проти політичних репресій. За даними ГУ МВС, у ній взяли участь 750 осіб, за оцінкою «Медузи» – кілька тисяч.
Нагадаємо, 14 липня в Москві пройшла акція з вимогою пропустити в Мосміськдуму незалежних кандидатів. Близько тисячі учасників акції зібралися в центрі Москви та пішли до будівлі мерії. У результаті силовики затримали близько 25 учасників акції.
27 липня на численному мітингу на підтримку незалежних кандидатів у Мосміськдуму поліція затримала понад тисячу осіб. Крім того, поліцейські завдали ударів двом журналістам та заламали їм носи, один кореспондент отримав тілесні ушкодження в руки та голову, четвертий був побитий у міліцейському фургоні після арешту, а п'ятий отримав тілесні ушкодження від напад поліції.
Також заарештували на 30 діб засновника Фонду боротьби з корупцією Олексія Навального, а напередодні запланованої акції протесту затримали Іллю Яшина.
27 липня до редакції російського телеканалу «Дождь» приходили працівники поліції, які передали головній редакторці Олександрі Перепелова повістку на допит у «кримінальній справі про Мосміськвиборчкомом».
За останні кілька тижнів поліція затримала понад 10 працівників ЗМІ, які мали журналістські посвідчення та акредитацію.
Комітет захисту журналістів (CPJ) 22 серпня приєднався до заклику семи організацій до російської влади припинити утиски та переслідування журналістів, які висвітлюють протести опозиції в Москві.
Фото: Сергій Санович / Facebook