Медіарух занепокоєний обшуками в НСТУ та закликає не допустити блокування незалежної роботи мовника

Медіарух занепокоєний обшуками в НСТУ та закликає не допустити блокування незалежної роботи мовника

2 Вересня 2019
3271
2 Вересня 2019
10:00

Медіарух занепокоєний обшуками в НСТУ та закликає не допустити блокування незалежної роботи мовника

3271
Заява медіаруху «Медіа за усвідомлений вибір» щодо обшуків у НСТУ та її працівників.
Медіарух занепокоєний обшуками в НСТУ та закликає не допустити блокування незалежної роботи мовника
Медіарух занепокоєний обшуками в НСТУ та закликає не допустити блокування незалежної роботи мовника

Read in English

30 серпня 2019 року Державне бюро розслідувань у супроводі співробітників Служби безпеки України провели обшуки у приміщеннях Національної суспільної телерадіокомпанії України (НСТУ) та в оселі її голови правління Зураба Аласанії.

За повідомленням ДБР, вони проводять слідчі дії у рамках досудового розслідування кримінального провадження щодо можливих протиправних дій службових осіб НСТУ, а саме «зловживання службовим становищем з метою одержання неправомірної вигоди для себе чи інших фізичних або юридичних осіб». В НСТУ заявили, що під час обшуків працівники компанії «погодилися добровільно надавати правоохоронцям всі матеріали та документи, що й робили протягом кількох годин».

Медіарух занепокоєний фактом кримінального провадження, адже станом на сьогодні Суспільне мовлення є єдиною медіагрупою, що не знаходиться у власності олігархів та працює виключно в інтересах українських громадян. Так, за даними постійного моніторингу ГО «Детектор медіа» та  виборчого моніторингу-2019 кількох медійних ГО за підтримки Ради Європи, «UA:Перший» є єдиним телеканалом, що не поширює матеріали з ознаками замовності та зберігав незалежну позицію під час цьогорічних виборчих кампаній.

Ми закликаємо слідчі органи утриматися від дій, які суспільство та міжнародна спільнота можуть сприйняти як тиск на незалежне ЗМІ. Ми наголошуємо на неприпустимості будь-яких дій, що унеможливлять нормальну роботу мовника, зокрема його ефірне мовлення чи виробництво контенту. Ми також закликаємо слідчі органи, з огляду на суспільну значущість питання, надати більше інформації та обґрунтування, чи дійсно розслідувані справи належать до підслідності ДБР та СБУ.

Ми поділяємо думку, що за будь-яких обставин редакційна політика Суспільного мовника має залишатися незалежною та вільною від втручань державних органів, політичних та бізнесових груп, а фінансова політика та економічна діяльність — бути прозорими.

Заяву підтримали:

Медіарух «Медіа за усвідомлений вибір»

«Детектор медіа»

«Громадське радіо»

«Радіо НВ»

«Український тиждень»

Інститут масової інформації

«Інтерньюз-Україна»

Інститут розвитку регіональної преси

Інформаційна кампанія «По той бік новин»

Центр прав людини Zmina

Академія української преси

Незалежна асоціація телерадіомовників

Донецький інститут інформації

Центр демократії та верховенства права

Фундація «Суспільність»

***

Нагадаємо, 5 лютого в Україні було оголошено про створення Медіаруху «Журналісти за усвідомлений вибір», покликаного забезпечити громадянам можливість обирати президента і парламент на основі повної та достовірної інформації. До Медіаруху увійшли провідні українські ЗМІ — телеканали, радіостанції, друковані й онлайн-видання, а також медійні громадські організації. Першими підписантами меморандуму Медіаруху стали «UA: Перший», «Українське радіо», «Громадське радіо», ІА «Укрінформ», ІА «Інтерфакс-Україна», Liga.net, «Дзеркало тижня. Україна», «Новое Время», «Цензор.нет», 5 канал, «Український тиждень», Opinion, низка регіональних медіа, громадські організації Незалежна медійна рада, «Детектор медіа», Інститут масової інформації, «Інтерньюз Україна», Центр демократії та верховенства права, Фундація «Суспільність», Незалежна асоціація телерадіомовників, «Донецький інститут інформації», «Інститут демократії імені Пилипа Орлика», Центр прав людини Zmina та інші організації, окремі журналісти — загалом понад 70 учасників.

Вступити до Медіаруху або підтримати його можна, звернувшись до координатора Вадима Міського: vadim.miskyi@gmail.com.

***

Нагадаємо, 30 серпня у приміщеннях НСТУ та вдома в голови правління НСТУ Зураба Аласанії та кількох директорів департаментів компанії відбулись обшуки. У ДБР пояснили, що слідчі дії проводяться в рамках досудового розслідування кримінального провадження щодо можливих протиправних дій службових осіб НСТУ, а саме зловживання службовим становищем з метою одержання неправомірної вигоди для себе чи інших фізичних або юридичних осіб.

Зураб Аласанія повідомив, що слідчі ДБР мали ухвалу суду на вилучення паперів та електронних носіїв і забрали копії робочих документів. За його словами, у НСТУ також вилучили документи. Запит стосується казначейства, всього руху фінансів. За даними «Детектора медіа», судова ухвала датована 1 серпня та має строк 30 днів.

З однієї з відкритих ухвал у судовому реєстрі також стало відомо, що обшук в НСТУ проводять через закупівлю аудіовізуального обладнання на 15 млн грн. ДБР у квітні 2019 року зареєструвало провадження про зловживання службовим становищем, в рамках якої перевіряється, чи був фіктивним договір поставки обладнання.

Згодом Суспільне зробило заяву щодо підстав обшуків Державного бюро розслідувань. Зокрема, йдеться про закупівлі для телерадіокомпанії аудіовізуального обладнання у 2017 року, про земельну ділянку, що є в складі статутного капіталу телерадіокомпанії, та діяльність благодійного фонду «Підтримки створення та розвитку суспільного телебачення і радіомовлення в Україні».

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
3271
Читайте також
Коментарі
1
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
іван
1088 дн. тому
враші своє хуйло а в нас своє зелене і сцикливе
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду