За шість місяців 2019 року у 20 країнах світу вбили 38 журналістів - Press Emblem Campaign
За шість місяців 2019 року у 20 країнах світу вбили 38 журналістів - Press Emblem Campaign
Про це повідомляється на сайті швейцарської неурядової організації Press Emblem Campaign (PEC).
В організації зазначають, що зниження кількості вбивств журналістів, порівняно з 2018 роком, - це позитивне явище, але «тенденція залишається дуже тривожною» у двох країнах.
Так, у Мексиці за шість місяців загинули 9 журналістів, в Афганістані - 6. За інформацією PEC, основну відповідальність за це в Афганістані несуть терористи, а в Мексиці - злочинні угруповання.
У Пакистані за 6 місяців 2019-го загинули 4 журналісти загинули. У Бразилії та Колумбії - по 2 загиблих медійника.
По одному журналісту було вбито у кожній з наступних країн: Бангладеш, Чад, Гана, Гаїті, Гондурас, Індія, Ірак, Кенія, Лівія, Північна Ірландія, Філіппіни, Південна Африка, Сирія, Україна та Ємен.
Як писав «Детектор медіа», 4 травня у Черкасах виявили чоловіка з травмою голови. Ним виявився місцевий журналіст і відеоблогер Вадим Комаров. Його відвезли до лікарні та прооперували, журналіст знаходився в комі.
Голова громадської ради при Черкаській облдержадміністрації Олег Скалько написав у Facebook, що Комарову «нанесли три удари по голові тупим металевим предметом».
Черкаські ЗМІ зазначають, що Вадим Комаров у своїх публікаціях не раз порушував гострі теми. Один із найбільш гучних матеріалів перед нападом – про обставини п'яного бунту в Черкаській колонії №62. Серед інших тем публікацій Комарова – розкрадання бюджетних коштів, незаконне будівництво, корупція у Черкаській міськраді. В 2016 році журналіста намагалися застрелити.
У ніч на 20 червня 2019-го Комаров помер. Поліція перекваліфікувала кримінальне провадження за фактом нападу на черкаського журналіста Вадима Комарова зі статті «Умисне тяжке тілесне ушкодження» на статтю «замах на умисне вбивство».