Медіарух закликає українську владу знайти та покарати винних у вбивстві журналіста Комарова

Медіарух закликає українську владу знайти та покарати винних у вбивстві журналіста Комарова

21 Червня 2019
1711

Медіарух закликає українську владу знайти та покарати винних у вбивстві журналіста Комарова

1711
Відповідну заяву медіарух «Медіа за усвідомлений вибір» поширив 21 червня. «Детектор медіа» публікує повний текст заяви.
Медіарух закликає українську владу знайти та покарати винних у вбивстві журналіста Комарова
Медіарух закликає українську владу знайти та покарати винних у вбивстві журналіста Комарова

Українські медійні, громадські та правозахисні організації шоковані загибеллю черкаського журналіста, блогера та громадського активіста Вадима Комарова, який помер у лікарні 20 червня.

Вадим Комаров постраждав внаслідок жорстокого нападу, що стався в Черкасах 4 травня. Увесь цей час він був у комі через серйозну травму голови і помер, так і не приходячи до тями.

Протягом останніх кількох років, Вадим Комаров робив репортажі про корупцію в Черкасах, багато писав про місцеву владу, та вже кілька разів зазнавав нападів через свою діяльність.

Ми, учасники Медіаруху, закликаємо українську владу вжити реальних і системних кроків з метою подолання безкарності за напади на журналістів. Тільки за п'ять місяців цього року, за даними Інституту масової інформації, було зафіксовано 72 випадки фізичної агресії щодо журналістів (загалом – 99 випадків порушень, що стосувалися свободи слова).

Ми вимагаємо від Національної поліції України забезпечити оперативне і прозоре розслідування вбивства нашого колеги.

Ми закликаємо Президента України Володимира Зеленського вжити максимум зусиль, щоб напади на журналістів не лишалися безкарними, взяти під особистий контроль розслідування вбивства Комарова.

Ми також закликаємо Президента сприяти створенню міжвідомчої робочої групи з питань свободи слова та безпеки журналістів і активістів.

Станом на сьогодні, більшість нападів на журналістів залишаються безкарними, зокрема - шокуюче вбивство відомого журналіста Павла Шеремета, яке було скоєне в Києві в 2016 році.

***

Нагадаємо, 5 лютого в Україні було оголошено про створення Медіаруху «Медіа за усвідомлений вибір», покликаного забезпечити громадянам можливість обирати президента і парламент на основі повної та достовірної інформації. До Медіаруху увійшли провідні українські ЗМІ — телеканали, радіостанції, друковані й онлайн-видання, а також медійні громадські організації.

Першими підписантами меморандуму Медіаруху стали «UA: Перший», «Українське радіо», «Громадське радіо», ІА «Укрінформ», ІА «Інтерфакс-Україна», Liga.net, «Дзеркало тижня. Україна», «Новое Время», «Цензор.нет», 5 канал, «Український тиждень», Opinion, низка регіональних медіа, громадські організації Незалежна медійна рада, «Детектор медіа», Інститут масової інформації, «Інтерньюз Україна», Центр демократії та верховенства права, Фундація «Суспільність», Незалежна асоціація телерадіомовників, «Донецький інститут інформації», «Інститут демократії імені Пилипа Орлика», Центр прав людини Zmina, Інститут розвитку регіональної преси та інші організації, окремі журналісти — загалом понад 70 учасників.

Нагадаємо, 4 травня на черкаського журналіста, активіста і блогера Вадима Комарова було скоєно напад, у результаті якого він упав у кому. Поліція спершу розслідувала напад на нього за статтею «Умисне тяжке тілесне ушкодження», а згодом перекваліфікувала кримінальне провадження на статтю «Замах на умисне вбивство».

У ніч на 20 червня Вадим Комаров помер. Поліція перекваліфікувала кримінальне провадження на статтю «Умисне вбивство». Увечері 20 червня поліція оприлюднила фоторобот імовірного нападника на Вадима Комарова.

Черкаські ЗМІ зазначали, що Вадим Комаров у своїх публікаціях не раз порушував гострі теми. Один із найбільш гучних матеріалів перед нападом – про обставини п'яного бунту в Черкаській колонії №62. Серед інших тем публікацій Комарова – розкрадання бюджетних коштів, незаконне будівництво, корупція у Черкаській міськраді. У 2016 році журналіста намагалися застрелити.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1711
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду