17:44
Понеділок, 28 Січня 2019

Представниця ООН прибула до Туреччини задля розслідування вбивства Хашоггі

28 січня спеціальний доповідач ООН з питань позасудових, прискорених та свавільних страт Агнес Каламард прибула в Анкару (Туреччина), щоб провести незалежне міжнародне розслідування вбивства саудівського журналіста Джамаля Хашоггі
Представниця ООН прибула до Туреччини задля розслідування вбивства Хашоггі
Представниця ООН прибула до Туреччини задля розслідування вбивства Хашоггі

Про це повідомляє видання DPA.

Зазначено, що вона проводить зустріч з міністром закордонних справ Туреччини Мавлютом Чавушоглу.

Пані Калламар просила дозволу на проведення подібного візиту до королівства Саудівської Аравії. Наразі невідомо, чи отрамала вона дозвіл.

Видання пише, що команда ООН оцінить дії турецького та саудівського урядів для розкриття справи.

Нагадаємо, 2 жовтня 2018 року журналіст The Washington Post Джамаль Хашоггі пішов до консульства Саудівської Аравії у Стамбулі для вирішення особистих питань і зник. Саудівські офіційні особи спочатку наполягали на тому, що Хашоггі покинув будівлю 2 жовтня. Згодом турецька влада заявила, що його там вбили. Пізніше Саудівська Аравія змінила свою позицію щодо смерті Хашоггі і повідомила, що його вбивство було умисним.

Влада Саудівської Аравії заявила про затримання 18 підозрюваних у вбивстві журналіста. Туреччина хоче екстрадувати і притягнути їх до відповідальності, проте Саудівська Аравія відмовляється проводити екстрадицію. Міністр закордонних справ країни Адель аль-Джубейр заявив, що Саудівська Аравія не видасть Туреччині своїх громадян.

У січні 2018 року телеканал Al Jazeera оприлюднив відеозапис із камер відеоспостереження, який демонструє, як в резиденцію консула Саудівської Аравії заносять великі пакети, імовірно, з останками журналіста Джамаля Хашоггі.

Читайте також

 

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
315
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2019 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop