У справі блогера Муравицького про держзраду змінились адвокат і прокурор
У справі блогера Муравицького про держзраду змінились адвокат і прокурор
Про це заявила на засіданні Корольовського районного суду Житомира головуюча суддя Ніна Янчук, повідомляє «Укрінформ».
Адвокат Андрій Гожий подав клопотання про те, що з 3 грудня змінено договір про правову юридичну допомогу між ним та Василем Муравицьким. Відтепер захисник представлятиме інтереси підсудного за кордоном та в міжнародних інституціях.
Гожого замінила Світлана Новицька. За її словами, раніше вона захищала у судах Дмитра Васильця, Євгена Тімоніна та Павла Волкова за подібними справами.
Оскільки нова захисниця подала клопотання про необхідність ознайомлення із матеріалами справи, судовий розгляд відкладено на 10 січня.
Повідомляється, що також на засідання не з’явився один із трьох захисників Василя Муравицького - Андрій Доманський, який повідомив суд, що перебуває у відрядженні в Брюсселі.
Нагадаємо, блогер Муравицький обвинувачується у скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 111 («Державна зрада»), ч. 2 ст. 110 («Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України»), ч. 2 ст. 161 («Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної приналежності») та ч. 1 ст. 258-3 («Участь в діяльності терористичної організації») Кримінального кодексу України.
1 серпня 2017 року видання «Житомир.info» повідомило, що у Житомирі проводяться обшуки у помешканні Василя Муравицького, колишнього місцевого журналіста.
Згодом слідчі Служби безпеки України оголосили йомму про підозру в державній зраді. За інформацією СБУ, житомирський журналіст з 2014 року на замовлення керівництва російських державних інформагентств створював публікації.
3 серпня стало відомо, що 32-річного блогера на два місяці взято під варту. Пана Муравицького було арештовано без права на заставу. Згодом Олена Бережна, директорка ГО «Інститут правової політики і соціального захисту», повідомила, що захист блогера з Житомира Василя Муравицького, якого СБУ підозрює у державній зраді, подасть апеляцію на його арешт.
25 серпня 2017 базована у Нью-Йорку міжнародна організація Комітет захисту журналістів закликала українську владу негайно звільнити журналіста-фрілансера Василя Муравицького і зняти з нього всі обвинувачення.
У вересні 2017-го справу було передано до суду.