Канада запровадила санкції проти 17 громадян Саудівської Аравії, підозрюваних у причетності до вбивства Хашоггі
Канада запровадила санкції проти 17 громадян Саудівської Аравії, підозрюваних у причетності до вбивства Хашоггі
Про введення санкцій заявили у Міністерстві закордонних справ Канади, передає «Укрінформ».
«Ці санкції спрямовані проти осіб, які, на думку уряду Канади, несуть відповідальність або є співучасниками позасудового убивства журналіста Джамаля Хашоггі 2 жовтня. Ці санкції передбачають арешт статків цих осіб на території Канади. Їм також закривається в’їзд до країни», - зазначили у міністерстві.
Також у канадському зовнішньополітичному відомстві закликали до ретельного розслідування вбивства Хашоггі.
«Хоча Канада наклала санкції на 17 громадян Саудівської Аравії, ми продовжуємо закликати до прозорого та детального опису всіх обставин убивства пана Хашоггі. Поясненню, наданому досі Саудівською Аравією, бракує послідовності й правдоподібності», - наголосили у МЗС.
За словами глави МЗС Канади Христі Фріланд, всі 17 громадян Саудівської Аравії потрапили у «чорний список» відповідно до Акта Магнітського.
Нагадаємо, 2 жовтня 2018 року саудівський журналіст The Washington Post Джамаль Хашоггі пішов до консульства Саудівської Аравії у Стамбулі для вирішення особистих питань і зник.
Саудівські офіційні особи спочатку наполягали на тому, що Хашоггі покинув будівлю 2 жовтня. Турецька влада заявила, що його там вбили. Пізніше Саудівська Аравія змінила свою позицію щодо смерті Хашоггі і повідомила, що його вбивство було умисним.
Влада Саудівської Аравії заявила про затримання 18 підозрюваних у вбивстві журналіста. Туреччина хоче екстрадувати і притягнути їх до відповідальності. Проте Саудівська Аравія відмовляється проводити екстрадицію.
15 листопада Управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США запровадило санкції проти Сауда аль-Кахтані, його підлеглого Махер Мутреба, генерального консула Саудівської Аравії Мохаммеда Алотабібі та ще 14 осіб через вбивство журналіста Джамаля Хашоггі.
19 листопада голова МЗС Німеччини Гайко Маас повідомив, що країна заборонила в'їзд 18 громадянам Саудівської Аравії, підозрюваних у причетності до вбивства саудівського журналіста.
Також 18 підозрюваним заборонено відвідувати територію Франції.