Держдепартамент заявив, що не дійшов остаточного висновку, хто причетний до загибелі Хашоггі
Держдепартамент заявив, що не дійшов остаточного висновку, хто причетний до загибелі Хашоггі
Про позицію Держдепартамента США щодо причетних до вбивства журналіста Джамаля Хашоггі повідомляє «Радіо Свобода».
«Останні повідомлення, які вказують на те, що уряд США зробив остаточний висновок, є неточними», - заявила речниця Держдепартаменту Хізер Нойєрт.
За її словами, зовнішньополітичне відомство США буде продовжувати шукати факти та працювати з іншими країнами, щоб визначити причетних до вбивства журналіста, враховуючи «збереження важливих стратегічних відносин між Сполученими Штатами та Саудівською Аравією».
Раніше видання The Washington Post написало, що Центральне розвідувальне управління США нібито дійшло висновку, що вбивство опозиційного саудівського журналіста Джамала Хашоггі замовив наслідний принц Саудівської Аравії Мухаммед ібн Салман аль Сауд.
Нагадаємо, 2 жовтня 2018 року саудівський журналіст The Washington Post Джамаль Хашоггі пішов до консульства Саудівської Аравії у Стамбулі для вирішення особистих питань і зник.
Саудівські офіційні особи спочатку наполягали на тому, що Хашоггі покинув будівлю 2 жовтня. Турецька влада заявила, що його там вбили. Пізніше Саудівська Аравія змінила свою позицію щодо смерті Хашоггі і повідомила, що його вбивство було умисним.
Влада Саудівської Аравії заявила про затримання 18 підозрюваних у вбивстві журналіста. Туреччина хоче екстрадувати і притягнути їх до відповідальності. Проте Саудівська Аравія відмовляється проводити екстрадицію.
ЗМІ з посиланням на джерело в Генпрокуратурі Туреччини повідомили, що під час обшуку резиденції генерального консула Саудівської Аравії в Стамбулі були виявлені сліди кислоти та інших хімікатів, які могли використати для розчинення тіла убитого журналіста Джамаля Хашоггі.
15 листопада Управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США запровадило санкції проти Сауда аль-Кахтані, його підлеглого Махер Мутреба, генерального консула Саудівської Аравії Мохаммеда Алотабібі та ще 14 осіб через вбивство журналіста Джамаля Хашоггі.