Куди етапували Сущенка, поки що невідомо – захисник
Про це повідомив громадський захисник Марк Фейгін, пише «Укрінформ».
«З того, що мені відомо точно. 7-8 жовтня Роман Сущенко був переміщений у збірний пункт в "Матросской тишине", так звану "збірку". Скільки він там перебував і куди його було направлено, я не знаю. Минуло десять днів. Це в рамках закону РФ, тому поки готувати ніяких звернень ми не будемо. Почекаємо ще 2,5-3 тижні від початку процесу етапування, отже – до кінця жовтня. Сподіваюся, до того часу потрібна інформація з'явиться. Якщо ж ні, слатимемо запити», – сказав Фейгін.
Він нагадав, що відповідно до ст. 17 кримінально-виконавчого кодексу РФ адміністрація установи або орган ФСВП повинні повідомити про прибуття засудженого до місця відбування покарання не пізніше ніж за 10 днів з дня прибуття. Водночас повідомлення може бути відправлено звичайною «тихохідною» поштою. А згідно зі ст. 76 КВК під час етапування засуджений може до 20 діб утримуватися в транзитно-пересильному пункті. Тобто на законних підставах етапування, в принципі, може затягнутися надовго.
«Я сподіваюся, що мого підзахисного не буде відправлено кудись далеко. Волгоград, Нижній Новгород, Мордовія – гадаю, буде щось таке», – сказав Фейгін.
Нагадаємо, журналіста Романа Сущенка затримали 30 вересня 2016 року у Москві, куди він прибув із приватним візитом. Його звинувачують у «шпигунстві». 4 червня 2018-го Сущенка засудили до 12 років колонії суворого режиму. 5 червня Марк Фейгін подав скаргу на рішення Московського міського суду щодо вироку Сущенку.
12 вересня Верховний суд Російської Федерації визнав законним рішення Московського міського суду про 12 років ув’язнення для українського журналіста Романа Сущенка, обвинуваченого у «шпигунстві». Журналіст розраховує на обмін. Сущенко заявив, що розраховує на обмін і пообіцяв родині обов’язково повернутися. Громадський захисник журналіста Марк Фейгін повідомив, що Сущенко готовий просити Президента РФ Володимира Путіна про помилування.
8 жовтня журналіста етапували до колонії.