10:37
Вівторок, 18 Вересня 2018

Суд Казахстану оштрафував українського журналіста Олександра Гороховського

Головного редактора сайту «Без брехні» Олександра Гороховського у Казахстані визнали винним за начебто незаконну трудову діяльність. Сума штрафу склала 42 087 тенге — 3200 гривень.
Суд Казахстану оштрафував українського журналіста Олександра Гороховського
Суд Казахстану оштрафував українського журналіста Олександра Гороховського

Як повідомляє місцеве видання Informburo.kz, штраф сплатили самі казахстанці.

15 вересня поліція перервала тренінг Олександра Гороховського про фактчекінг, що проводився в рамках «Школи журналістики» головного редактора незалежного тижневика «Уральський тиждень» Лукпана Ахмедьярова. Йому пред'явили звинувачення в незаконній трудовій діяльності на території Казахстану.

«Було написано [у меті візиту] «приватна поїздка на запрошення журналістів». Це було запрошення персональне колег з «Уральського тижня». Що стосується використання слова «семінар», то слово це ми використовуємо, щоб люди нас зрозуміли, щоб позначити, чим ми будемо займатися. Немає поняття «вечір зустрічі» чи «вечір обміну досвідом», — пояснив Гороховський у суді і підкреслив, що візит був приватний.

Прокуратура Казахстану вимагала депортувати українського журналіста.  

Суддя Хатім Ерсенова вирішила визнати Гороховського винним в порушенні частини 5 статті 517 КпАП РК («Порушення іноземцем або особою без громадянства законодавства РК щодо міграції, що виразилося в невідповідність здійснюваної діяльності цілям, зазначеним у візі і (або) при реєстрації в міграційній картці»). Журналісту присудили штраф у розмірі в 42 087 тенге (3200 гривень).

Головред «Уральського тижня» вважає це тиском на видання.

«Ми другий рік поспіль проводимо «Школу журналістики», і другий рік поспіль це супроводжується ексцесами. У минулому році це був тиск на власника приміщення, в цьому році за тиждень до відкриття цієї школи в Facebook з'явився мій фейковий аккаунт, а справжній аккаунт заблокували і стали поширювати неправдиві відомості про саму школі — нібито вона платна і нібито ми там мало не вчити революції будемо. Тиск на учасників був, особливо на учнів шкіл, яким забороняли відвідувати ці курси», — розповів Лукпан Ахмедьяров.

Нагадаємо, Олександр Гороховський – головний редактор проекту «Без брехнi», медіатренер, автор посібника «Фактчек як тренд журналістських розслідувань: можливості та перспективи».

«Детектор медіа» розповідав про виступ Олександра Гороховського на Львівському медіафорумі щодо його досвіду боротьби з фейками.

Фото: Євген Кравс

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
657
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2019 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop