У справі Сущенка захисник планує використати Конвенцію 1993 року
У справі Сущенка захисник планує використати Конвенцію 1993 року
Про це повідомляє «Укрінформ».
За словами Фейгіна, справа Сущенка «повинна вирішуватися в політичній площині».
«Але поки це питання затягується, ми будемо залучати й інші можливості», – сказав Фейгін.
Він уточнив, що йдеться про процедуру щодо передачі засудженого для відбування покарання за місцем громадянства. Правовою підставою для цього є міжнародна Конвенція 1979 року, а також відповідний українсько-російський договір 1993 року.
«Чесно кажучи, шанси, що російська сторона піде нам назустріч не дуже великі. Але це не означає, що цей механізм не потрібно задіяти. І, звичайно ж, при його залученні ми не будемо послаблювати наші зусилля для визволення Романа Сущенка по інших каналах», – сказав він.
Як повідомляв «Детектор медіа», власного кореспондента інформаційного агентства «Укрінформ» у Франції Романа Сущенка затримали 30 вересня 2016 року у Москві, куди він прибув із приватним візитом. Увечері 2 жовтня російські ЗМІ повідомили, що Сущенка тримають у СІЗО «Лефортово» і звинувачують у «шпигунстві». Покарання за ст. 276 КК РФ («Шпигунство») передбачає до 20 років позбавлення волі. 27 березня у Московському міському суді почалися попередні слухання у справі Романа Сущенка. Журналіст провину не визнав у повному обсязі.
4 червня 2018-го Сущенка засудили до 12 років колонії суворого режиму. МЗС України висловило протест Росії у зв'язку з незаконним вироком Романові Сущенку і вимагає його звільнення. Громадський захисник журналіста Марк Фейгін заявив, що вирок Сущенку може оскаржуватись півроку.
5 червня Марк Фейгін подав скаргу на рішення Московського міського суду щодо вироку Сущенку.