ВСУ дозволив нардепу не спростовувати інформацію про те, що ЦПК зловживає грантами
ВСУ дозволив нардепу не спростовувати інформацію про те, що ЦПК зловживає грантами
Рішення найвищої касаційної інстанції є остаточним і оскарженню не підлягає, повідомляє УНІАН з посиланням на прес-службу народного депутата Павла Пинзеника.
Постанова Верховного Суду України від 8 травня 2018 року скасовує постанову Апеляційного суду міста Києва від 30 січня 2018 року і відновлює рішення Печерського районного суду міста Києва від 25 жовтня 2017 року про відмову у задоволенні позову ГО «Центр протидії корупції» проти Павла Пинзеника. Голова правління ЦПК Віталій Шабунін та члени організації Дар'я Каленюк і Олександра Устінова просили визнати недостовірну інформацію, поширену народним депутатом під час брифінгу у Верховній Раді у травні 2017 року.
Павло Пинзеник повідомив тоді, що до нього звернулося ГО «Національний інтерес України», яке надало журналістське розслідування про використання коштів міжнародної фінансової допомоги у розмірі $1,2 млн. в особистих інтересах членів «Центру протидії корупції».
Верховний Суд, посилаючись на Резолюцію Парламентської Асамблеї Ради Європи про право на недоторканність особистого життя, нагадав: «Межа допустимої критики щодо особи, яка виступає у своїй публічній якості, є ширшою, ніж щодо приватної особи… ГО «Центр протидії корупції» та її посадові особи мають усвідомлювати, що межі допустимої критики відносно них, зокрема з питань дотримання принципів прозорості і доброчесності, є значно ширшими, ніж окремої пересічної особи».
Як повідомляв «Детектор медіа», 30 січня Центр протидії корупції (ЦПК) виграв апеляцію у справі проти народного депутата «Народного фронту» Павла Пинзеника щодо поширення недостовірної інформації про організацію під час свого брифінгу у Верховній Раді
«Апеляційний суд міста Києва визнав недостовірною інформацію, поширену нардепом Пинзеником під час свого брифінгу у Верховній Раді щодо Центру протидії корупції і зобов’язав його протягом місяця спростувати цю інформацію на такому ж брифінгу», – повідомляв ЦПК.
Нагадаємо, 23 травня в парламенті депутат від «Народного фронту» Павло Пинзеник показав колегам-нардепам фільм під назвою «Як ЦПК відпрацьовує гроші ґрантодавців», де стверджувалося, що ЦПК «виводить» гроші, тобто витрачає їх з порушенням законодавства.