У Криму суд продовжив арешт блогеру Наріману Мемедемінову

У Криму суд продовжив арешт блогеру Наріману Мемедемінову

15 Травня 2018
988

У Криму суд продовжив арешт блогеру Наріману Мемедемінову

988
15 травня підконтрольний Росії Київський районний суд Сімферополя продовжив до 15 серпня арешт кримськотатарському активісту, блогеру Наріману Мемедемінову, обвинуваченому в пропаганді тероризму
У Криму суд продовжив арешт блогеру Наріману Мемедемінову
У Криму суд продовжив арешт блогеру Наріману Мемедемінову

Про це повідомляє «Крим.Реалії».

Продовження арешту було аргументовано «тривалим попереднім розслідуванням». Під час судового засідання слідчий назвав блогера Мемедемінова «активним членом партії Хізб ут-Тахрір», який «часто виїжджав на територію України і в інші країни», де, за його словами, підтримував контакти з іншими учасниками організації , і де «може сховатися».

Блогер назвав аргументи слідства необґрунтованими. Захист клопотав про зміну запобіжного заходу на домашній арешт.

«Слідство не надало фактичних доказів, це лише гіпотетичні припущення. Слідство часто говорить про свободу, маючи на увазі домашній арешт. Ваша честь, я нагадаю, що це (домашній арешт – ред.) теж несвобода, тільки в більш м'якій формі. У матеріалі справи ви не знайдете пропаганди тероризму. Я думаю, арешт Нарімана продовжують через те, що слідство ще не визначилося, що ж поставити моєму підзахисному: чи то пропаганду тероризму, то чи участь в Хізб ут-Тахрір», – сказав адвокат блогера Еміль Курбедінов.

Він також клопотав про участь Мемедемінова в судовому засіданні поруч із захистом, а також про фото- і відеофіксацію засідання суду. В усіх клопотаннях захисту суд відмовив.

За повідомленням «Крим.Реалії», у розмові з дружиною Мемедемінов розповів, що у нього «все добре».

Як повідомляв «Детектор медіа», вранці 22 березня в анексованому Криму підконтрольні Кремлю силовики відвезли на допит в управління ФСБ Росії в Сімферополі кримськотатарського активіста Нарімана Мемедемінова, провівши попередньо у нього обшуки. Кримчанин у 2014 році як блогер публікував відео у YouTube, в тому числі відео затримання кримських татар силовиками.

Того ж дня блогера відвезли на допит в ФСБ.

Підконтрольний Кремлю Верховний суд Криму 3 квітня залишив кримськотатарського активіста і громадського журналіста Нарімана Мемедемінова під арештом до 16 травня, тим самим залишивши в силі рішення суду першої інстанції. За словами адвоката Еміля Курбедінова, суд не врахував того, що Мемедемінова затримали незаконно. Захисник також засудив і назвав неоднозначним те, що засідання проходило в закритому режимі, і зазначив, що подаватиме апеляцію до міжнародних судів.

Правозахисники і медійники вимагають від Росії та влади анексованого Криму негайного звільнення кримського громадянського журналіста Нарімана Мемедемінова.

Міністерство закордонних справ України також закликало звільнити кримського активіста Нарімана Мемедемінова.

У квітні медійники розпочали інформаційну кампанію на підтримку Мемедемінова.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
988
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду