14:54
Четвер, 26 Квітня 2018

Відмову ДМС у відповіді на запит «Детектора медіа» щодо журналістки Жанари Ахмет суд може визнати протиправною – медіаюрист

2 040
Державна міграційна служба України відмовилася надати інформацію про підстави, на яких відмовила казахській журналістці Жанари Ахмет у наданні статусу біженця: у відповіді на запит «Детектора медіа» ДМС послалася на конфіденційність цієї інформації, а також на ст. 14 ЗУ «Про захист персональних даних», в якому не дозволяється поширення персональних даних без згоди суб’єкта цих даних. «Детектор медіа» попросив медіаюристів «Доступу до правди» надати юридичну оцінку відповіді міграційної служби.
Відмову ДМС у відповіді на запит «Детектора медіа» щодо журналістки Жанари Ахмет суд може визнати протиправною – медіаюрист
Відмову ДМС у відповіді на запит «Детектора медіа» щодо журналістки Жанари Ахмет суд може визнати протиправною – медіаюрист

Коментар медіаюриста опубліковано на сайті «Доступу до правди».

На думку медіаюриста ГО «Платформи прав людини» Олександра Бурмагіна, якщо підходити тільки формально, то розпорядник правий, бо дійсно запитувана інформація відноситься до конфіденційної.

Проте, наголошує він, законодавство вимагає при відмові в наданні запитуваної інформації робити не тільки формальний, а й змістовний аналіз (застосовувати трискладовий тест), і наводити аргументи у відмові щодо змістовної частини конкуруючих інтересів запитувача та особи, якої інформація стосується.

«Без такої частини аналізу відмова розпорядника вважається необґрунтованою і може бути визнана судом протиправною. У п.5.5. Постанови Пленуму ВАСУ від 29.09.2016  №10 "Про практику застосування адміністративними судами законодавства про доступ до публічної інформації" зазначено наступне: "Таким чином, відмова у наданні інформації є обґрунтованою у разі, якщо розпорядник в листі вказує, якому саме з інтересів загрожує розголошення запитуваної інформації, в чому полягає істотність шкоди цим інтересам від її розголошення, чому шкода від оприлюднення такої інформації переважає право громадськості знати цю інформацію в інтересах національної безпеки, економічного добробуту чи прав людини.". І, як раз в контексті даного випадку, враховуючи, що конфлікт вже став публічним, а журналіст сама привертала увагу до обставин спору із розпорядником обґрунтованість відмови, через призму трискладового тесту виглядає не такою переконливою, як з формального боку. Відсутність у відмовах розпорядників застосування трискладового тесту можна назвати одним з класичних порушень вимог Закону України "Про доступ до публічної інформації"», – прокоментував юрист.

Нагадаємо, в Окружному адміністративному суді міста Києва казахська журналістка Жанари Ахмет програла справу проти Міграційної служби Київської області, яка відмовила їй у статусі політичного біженця. Журналістка подала апеляцію.

Як повідомляв «Детектор медіа», 21 жовтня казахську журналістку затримали в Києві через те, що вона начебто перебуває у розшуку по лінії Інтерпол. Через чотири дні, 25 жовтня, Києво-Святошинський суд заарештував журналістку на 18 днів. Тоді ж дня пані Ахмет оголосила голодування.

22 листопада Апеляційний суд задовольнив апеляційну скаргу, змінивши запобіжний захід казахській журналістці Жанари Ахмет на час розгляду екстрадиційного запиту з арешту на особисте зобов'язання. Журналістку на поруки взяла народний депутат України Світлана Заліщук.

 

Читайте також

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2040
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2020 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду