МІП відправляв журналістів на навчальні курси до Туреччини, яку називають найбільшою в’язницею для медійників
МІП відправляв журналістів на навчальні курси до Туреччини, яку називають найбільшою в’язницею для медійників
Зокрема, з 19 по 30 березня в Анкарі пройшли навчальні курси для журналістів за напрямом «Журналістика в економічній та фінансовій сферах» на базі турецького інформаційного агентства Anadolu Agency. Курси організували турецьке державне інформаційне агентство Anadolu Agency та Турецьке агентство розвитку і співробітництва (TIKA).
Учасниками навчальних курсів стали 25 журналістів з 8 країн: України, Азербайджану, Грузії, Казахстану, Киргизстану, Узбекистану, Таджикистану та Молдови, повідомляє сайт Anadolu Agency. Вони прослухали 78 годин лекцій за 12 днів.
За сприяння МІП учасниками від України стали спеціальна кореспондентка НСТУ Олена Блізнякова, кореспондентка і ведуча ефірів новин телеканалу «UA: Крим» Олена Солоніна, кореспондентка новин телеканалу іномовлення UATV Юлія Божко та оглядачка національної інформаційної агенції «Укрінформ» Оксана Поліщук.
Раніше, з 5 по 16 лютого, в Анкарі пройшли курси підготовки репортерів у сфері дипломатичної журналістики на базі Anadolu Agency. У них теж взяли участь 25 журналістів з 8 країн.
Від України в навчальній програмі взяли участь ведуча новин телеканалу іномовлення Халісе Зінедін, керівник зарубіжної редакції «Укрінформу» Наталія Костіна та менеджер з комунікацій Кримськотатарського ресурсного центру Ельвір Сагірман.
Нагадаємо, що міжнародна організація Freedom House у своєму звіті «Свобода медіа 2017» зарахувала Туреччину до «невільних» країн.
У «Світовому індексі свободи медіа» від «Репортерів без кордонів» Туреччина у 2017 році посіла 155-те місце, опустившись на чотири сходинки, порівняно з 2016 роком. Підставами для такої низької оцінки стали проведені президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом заходи проти медіа після спроби державного перевороту влітку 2016 року. За даними «Репортерів без кордонів», у Туреччині ув’язненими залишаються 35 журналістів.
«Надзвичайний стан дозволив владі закрити десятки засобів масової інформації, а десятки журналістів були ув’язнені без суду, перетворивши Туреччину на найбільшу в’язницю у світі для працівників медіа. Ті, хто все ще вільний, зазнають інших утисків, включаючи суди, вилучення прес-карт, анулювання паспортів та вилучення активів. Цензура соціальних мереж також досягла безпрецедентного рівня», – йдеться у звіті «Репортерів без кордонів».
Фото: Anadolu Agency