20:00
Середа, 4 Квітня 2018

Порошенко назвав розслідування «Схем» про американські катери «напусканням туману зрадофілами»

Повідомляється, що раніше Порошенко у відповідь на запитання журналістів «Схем» про «Айленди» розсміявся та відповіді не дав. А пізніше його адміністрація у письмовій відповіді заявила, що коментувати це питання – не є компетенцією президента.
Порошенко назвав розслідування «Схем» про американські катери «напусканням туману зрадофілами»
Порошенко назвав розслідування «Схем» про американські катери «напусканням туману зрадофілами»

Після розслідування програми «Схеми» президент України Петро Порошенко публічно заявив, що Україна отримає американські катери класу Island від уряду Сполучених Штатів Америки – вперше з 2014 року, відколи почалися перемовини щодо їхньої передачі. Про це він заявив під час церемонії вручення службового транспорту Національній поліції у Києві 4 квітня, передає «Радіо Свобода».

«З огляду на низку некоректних публікацій в ЗМІ та соціальних мережах я хотів би скористатися нагодою і проінформувати громадськість про ситуацію з американськими патрульними катерами типу «Айленд». Зрадофіли напустили стільки туману, хоча тут, на мою думку, все гранично ясно», – зазначив президент.

Повідомляється, що раніше Порошенко у відповідь на запитання журналістів «Схем» про «Айленди» розсміявся та відповіді не дав. А пізніше його адміністрація у письмовій відповіді заявила, що коментувати це питання – не є компетенцією президента.

Петро Порошенко також зазначив, що наразі Міністерство оборони проходить «внутрішньодержавні процедури завершення і погодження проекту контракту», який відомство отримало від американської сторони. Він додав, що «немає сумніву, що ці два катери будуть у нас».

При цьому редакція програми «Схеми» зазначає: «Перша публічна заява президента Петра Порошенка про американські катери «Айленд» підтверджує дані, оприлюднені у нашому розслідуванні. Раніше ми вже розповіли про довготривалі перемовини та бюрократичний «пінг-понг» щодо передачі цих двох катерів. Утім, без відповіді так і залишились питання про те, що саме робить Міністерство оборони та Кабінет міністрів, щоб отримати катери «Айленд»? Адже мова йде саме про укладання контракту, а не про підготовку екіпажів. Чому у Вашингтоні чиновники, що безпосередньо працюють над наданням допомоги Україні, у розмовах з журналістами не під запис прямо вказують на затягування процесу з української сторони, у тому числі, ймовірно, через комерційний інтерес заводу президента? І, зрештою, чому з 2014 року американський «подарунок» і досі стоїть в порту Балтимора, а не служить українським Військово-морським силам в акваторії Чорного моря?» 

Раніше у розслідуванні «Айленди» для України» програми «Схеми» (спільний проект Радіо Свобода та каналу «UA:Перший») журналісти розповіли про 30-метрові катери класу Island, що раніше були на службі Берегової охорони США, і які наразі стоять у порту Балтимора. Вперше про можливість їхньої передачі Україні заговорили ще у 2014 році – після анексії Криму та під час обговорень концепції розбудови «москітного флоту». Після переговорів з американською стороною, командувач ВМС вже офіційно звернувся до США із цим проханням. «Схеми» оприлюднили фрагменти затягнутого міжвідомчого листування щодо передачі цих двох катерів протягом 2014 – 2017 років.

Після виходу розслідування у ВМС заявили, що сюжет «грає на руку агресору» та в ньому «перекручені факти». Редакція програми «Схеми» спростувала ці звинувачення та наголосила, що в розслідуванні не оприлюднювалась жодна «конфіденційна інформація оборонного характеру» та наголосила, що і малі броньовані артилерійські катери президентської «Кузні на Рибальському», і патрульні катери класу Island виробництва США потрібні Військово-морським силам та на необхідності якомога скорішого вирішення питання щодо отримання «Айлендів» Україною та передачі їх на озброєння флоту.

Через чотири дні після оприлюднення розслідування командування Військово-морських сил Збройних сил України виступило з заявою, що українська сторона завершує опрацьовувати контракт на отримання двох патрульних катерів типу «Айленд» від уряду Сполучених Штатів Америки та починає «його міжвідомче погодження». У заяві також зазначалося, що вже після підписання контракту розпочнеться безпосередній процес передачі катерів, у тому числі підготовка екіпажів.

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
664
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2019 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop