13:20
Понеділок, 2 Квітня 2018

Правозахисники, громадські активісти та медійники звернулися до спецпредставника Держдепу США щодо політв'язнів Кремля

У Вашингтоні голова правління Центру громадянських свобод Олександра Матвійчук передала спецпредставникові Держдепу США в справах України Курту Волкеру звернення щодо викрадення, катування та незаконного утримання людей в ОРДЛО, Криму та РФ.
Правозахисники, громадські активісти та медійники звернулися до спецпредставника Держдепу США щодо політв'язнів Кремля
Правозахисники, громадські активісти та медійники звернулися до спецпредставника Держдепу США щодо політв'язнів Кремля

Про це Олександра Матвійчук написала на своїй сторінці у Facebook.

«Передала Курту Волкеру звернення, де ми виклали наше бачення стратегічних пріоритетів у ході переговорів із Росією. Його підписали більше 50-ти громадських об’єднань, серед яких правозахисники, екологи, профспілки, волонтери, сервісні та експертні організації з усієї України, - повідомила пані Матвійчук. - Курт Волкер сказав, що його ретельно опрацює та надасть відповідь.

Звернула його увагу, що у мінських списках досі лишається більше сотні людей. Серед них військовослужбовець Сергій Глондар, журналіст Станіслав Асєєв, і навіть діти, як от школяр Ярослав Миронов. Я знаю рідних, які чекають їх повернення вже більше трьох років.

Але проблема в тому, що ці списки неповні».

Так само, наголосила Олександра Матвійчук, давно підвисло питання звільнення політв’язнів, яких утримують в Росії та окупованому Криму.

«У нашому списку #LetMyPeopleGo вже близько 70-ти людей. Серед них режисер Олег Сенцов, 19-річний студент Павло Гриб, правозахисник Емір-Усеїн Куку, кримський фермер Володимир Балух, журналіст Роман Сущенко, кримськотатарський активіст Наріман Мемедемінов та інші. Але це тільки верхівка айсбергу. Ми не знаємо справжніх цифр. Ці люди стали прямими жертвами розпочатої Російською Федерацією гібридної війни. Але досі не існує жодного міжнародного майданчику для обговорення їх звільнення», - додала вона.

У зверненні до Курта Волкера зокрема пропонується: вимагати включення в Мінський процес питання про ув’язнених за політичними мотивами громадян України в Російській Федерації та окупованому Криму, серед яких режисер Олег Сенцов, кримський фермер Володимир Балух, правозахисник Емір-Усеїн Куку, кримськотатарський активіст Наріман Мемедемінов та близько 70-ти інших людей, які стали прямими жертвами розпочатої Російською Федерацією війни; поставити питання щодо нагальної необхідності звільнення військовополонених та цивільних заручників для виконання Мінських домовленостей, серед яких військовослужбовець Сергій Глондар, журналіст Станіслав Асєєв, неповнолітній школяр Ярослав Миронов та більше сотні інших людей, а також припинення практики викрадення, катування та незаконного утримання людей на окупованій території Донбасу тощо.

Також правозахисники звертають увагу влади України на необхідність невідкладного розгляду й ухвалення розробленого правозахисниками разом із урядом законопроекту, який гармонізує Кримінальний кодекс із нормами міжнародного гуманітарного та міжнародного кримінального права; на нагальну потребу створити єдиний міжвідомчий центр для документування міжнародних злочинів, які вчиняються в ході міжнародного збройного конфлікту;  на потребу розробити та почати реалізацію принципів та форм перехідного правосуддя, що включають правові гарантії майбутнього примирення, притягнення винних до відповідальності, встановлення історичної правди, компенсування жертвам збройного конфлікту завданої шкоди та проведення інституційних реформ, що унеможливлюють повторення конфлікту тощо.

Як повідомляв «Детектор медіа», правозахисники і медійники вимагають від Росії та влади анексованого Криму негайного звільнення кримського громадянського журналіста Нарімана Мемедемінова, якого 22 березня затримали і посадили в СІЗО у Сімферополі.

Про це йшлося у заяві громадськості, оприлюдненій на сайті КримSOS.

Читайте також

Фото: kvp.in.ua

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
241
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2019 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop