Представництво ЄС пообіцяло і надалі стежити за справою журналіста Фікрета Гусейнлі
Представництво ЄС пообіцяло і надалі стежити за справою журналіста Фікрета Гусейнлі
На зустрічі також був присутній адвокат журналіста, повідомляє Представництво ЄС в Україні.
«Пан Гусейнлі розказав їм про справу щодо його можливої екстрадиції, яка триває від жовтня 2017 року, – йдеться в повідомленні. – Представництво ЄС і надалі слідкуватиме за цією справою».
На своїй сторінці у Facebook журналіст щодо зустрічі написав: «Дякую за прийом високого рівня».
Нагадаємо, Фікрет Гусейнлі залишив Азербайджан 10 років тому, після того, як його викрали і жорстоко побили. Викрадачів не досі знайдено. Як повідомляють колеги журналіста, Гусейнлі отримав громадянство Нідерландів і співпрацює із опозиційним телеканалом «Туран», що транслюється з-за кордону.
14 жовтня 2017 року азербайджанського журналіста Фікрета Гусейнлі затримали в аеропорту «Бориспіль» у Києві. Згодом у Держприкордонслужбі підтвердили інформацію про затримання журналіста і зазначили, що передали його до Нацполіції. Причиною затримання називали те, що журналіст перебуває у базі Інтерполу.
17 жовтня Бориспільський міськрайонний суд обрав запобіжний захід журналісту, громадянину Нідерландів Фікрету Гусейнлі у вигляді 18 діб арешту. Адвокати журналіста оскаржили його арешт.
27 жовтня Шевченківський районний суд міста Києва відпустив арештованого опозиційного азербайджанського журналіста Фікрета Гусейнова (Гусейнлі) на поруки народного депутата Миколи Княжицького і правозахисника Бориса Захарова.
13 лютого Прокуратура Київської області відмовилась від оскарження ухвали Шевченківського районного суду міста Києва щодо звільнення з-під варти журналіста азербайджанського телеканалу «Туран ТВ» Фікрата Гусейнлі на поруки депутата від «Народного фронту» Миколи Княжицького та керівника адвокаційного центру Української Гельсінської спілки з прав людини Бориса Захарова. Натомість прокуратура проситиме суд продовжити для журналіста підписку про невиїзд для подальшого проведення екстрадиційної перевірки.
5 березня особи в цивільному, що представилися співробітниками української поліції намагалися викрасти азербайджанського журналіста Фікрета Гусейнлі з квартири, яку він орендує в Києві.
Після цього низка громадських організацій звернулися Генеральної прокуратури України з вимогою терміново завершити екстрадиційну перевірку журналіста Фікрета Гусейнлі і дати йому можливість безперешкодно повернутися до Нідерландів.
Також «Репортери без кордонів» просили ГПУ, МВС та АП дозволити Гусейнлі повернутися до Нідерландів та провести розслідування щодо спроби його викрадення.
15 березня у ГПУ відповіли на прохання розслідувати спробу викрадення журналіста Гусейнлі.
Фото: Представництво ЄС в Україні