«Укрінформ» відзначає сторічний ювілей
Колектив Українського національного інформаційного агентства з нагоди його сторіччя отримує привітання, згадує історію та започатковує проект «100 років – 100 новин».
16 березня 1918 року у Катеринославі (нині Дніпро) було засноване Українське Телеграфне агентство – історичний попередник нинішнього «Укрінформу». Спеціальна циркулярна телеграма Центрального Виконавчого Комітету Рад України повідомила: «Почало функціонувати Українське телеграфне агентство – УкТА. Головне його відділення тимчасово знаходиться у місті Катеринославі, в будинку колишнього губернського управління, кімната 2-а».
Після утворення Української Держави на чолі з гетьманом Скоропадським у Києві починає працювати Українське телеграфне агентство (УТА). З травня по листопад 1918 року його очолював Дмитро Донцов. Він же одночасно керував Бюро преси. Свої повідомлення УТА друкувало у декількох виданнях - Бюлетені Українського телеграфного агентства та Телеграмах Українського телеграфного агентства.
Відтоді агентство змінило чимало назв - УТА, БУП, УКРРОСТА, РАТАУ, і це ще далеко не повний перелік.
Серед фундаторів інформаційної справи в Україні, перших укрінформівців, було чимало відомих громадських діячів і представників культури - Дмитро Донцов, Рудольф Гальперін, Павло Тичина, Юрій Олеша, Іван Ле, Сергій Пилипенко, Володимир Нарбут, десятки інших письменників, поетів, політиків.
Майже 70 років агентство проіснувало з назвою РАТАУ. Після проголошення незалежності України інформагентство отримало сучасну назву і здобуло статус національного.
Нині «Укрінформ» співпрацює з багатьма зарубіжними інформаційними інституціями та є членом Європейського Альянсу прес-агентств, зазначається в повідомленні.
З ювілеєм колектив «Укрінформу» привітали прем’єр-міністр України Володимир Гройсман та секретар РНБО України Олександр Турчинов.
Секретар РНБО звернув увагу на те, що «сьогодні кореспонденти Укрінформу - на передовій інформаційної війни. Колектив агентства, як і вся патріотична журналістська спільнота, гідно протистоїть брехливій кремлівській пропаганді, захищаючи країну на інформаційному фронті, формує імідж нашої держави за кордоном. Правда - найкраща протидія інформаційній агресії!»
Турчинов зазначив, що, на превеликий жаль, журналіст агентства Роман Сущенко «став жертвою цинічної провокації та політичних репресій Кремля. Україна докладає усіх зусиль, аби він разом з усіма українськими політв'язнями, які утримуються у російських в'язницях, якнайшвидше повернувся додому!»
«Детектор медіа» приєднується до привітань і бажає колегам успіхів на інформаційній ниві.
Фото: «Укрінформ»