Чернівецькі журналісти хочуть від керівництва облполіції відкритості. В управлінні пообіцяли відреагувати

Чернівецькі журналісти хочуть від керівництва облполіції відкритості. В управлінні пообіцяли відреагувати

14 Лютого 2018
2219

Чернівецькі журналісти хочуть від керівництва облполіції відкритості. В управлінні пообіцяли відреагувати

2219
Чернівецькі журналісти написали листа начальнику обласного управління поліції Сергію Пілігріму, у якому скаржаться на закритість прес-служби Головного управління Національної поліції в Чернівецькій області та закликають його виправити ситуацію. У ГУНП в Чернівецькій області пообіцяли надати журанілстам відповідь
Чернівецькі журналісти хочуть від керівництва облполіції відкритості. В управлінні пообіцяли відреагувати
Чернівецькі журналісти хочуть від керівництва облполіції відкритості. В управлінні пообіцяли відреагувати

У своєму зверненні, яке опублікував сайт «Молодий буковинець», журналісти нагадали, що два роки тому вони зверталися з аналогічним листом до Пілігріма, проте від того часу «ситуація тільки погіршилась», повідомляє Інститут масової інформації (ІМІ).

Журналісти зауважують, що прес-служба замовчує суспільно важливу інформацію і відповідальність за це представники ЗМІ покладають особисто на Сергія Пілігріма.

«Останнім часом складається враження, що прес-служба в управлінні поліції існує не для розповсюдження суспільно важливої інформації, а для її замовчування. Ми розуміємо, що жодних рішень без прямої вказівки керівництва працівники прес-служби не приймають, а тому вважаємо, що усю відповідальність за діяльність прес-служби (а точніше – бездіяльність) несете особисто Ви, як начальник ГУНП. Красномовним підтвердженням такої зневаги до важливості ЗМІ з Вашого боку та боку Ваших підлеглих може слугувати ситуація з вибухом гранати в приміщенні обласної фіскальної служби – ані працівники прес-служби, ані Ви особисто, будучи на місці події, не врахували за необхідне проінформувати працівників ЗМІ (які перебували на місці події, у декількох метрах від вас) про деталі цієї суспільно важливої події. Більше того, на сьогодні журналісти і досі не можуть дізнатися деталей вибуху через замовчування інформації прес-службою ГУ НП у Чернівецькій області», – йдеться у зверненні журналістів.

Крім того журналісти жаліються на «куце» та неоперативне подання інформації ГУНП у Чернівецькій області.

«Звісно, багато хто зараз киває на нещодавно прийнятий закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення дотримання прав учасників кримінального провадження та інших осіб правоохоронними органами під час здійснення досудового розслідування”, нібито саме через нього журналістам тепер важче отримувати інформацію. Проте після численних роз’яснень, у тому числі і речника Міністерства внутрішніх справ, стало зрозуміло, що цей Закон не має впливати на комунікацію поліцейських та ЗМІ», – зазначають журналісти.

Вони закликали Сергія Пілігріма «у найкоротші терміни зробити усе можливе, аби виправити вже критичну ситуацію з (не)наданням інформації працівникам ЗМІ» та заявили, що можуть звернутися до керівництва Національної поліції України та Міністерства внутрішніх справ України.

Під зверненням підписалися 15 журналістів з Чернівців.

Начальниця відділу комунікацій ГУНП в Чернівецькій області Жанетта Осавелюк повідомила «Детектору медіа», що пан Пілігрім листа бачив та планує відповісти.

«Так, лист надійшов, він його бачив. Журналістам буде надана відповідь. Є певний термін на розгляд листа, ми вже потім доповімо, – повідомила вона. – До нас лист надійшов через електронну пошту на нашу відомчу електронну адресу. І там зазначена адреса, куди ми маємо направити відповідь».

Як пнагадує ІМІ, 13 січня 2016 року чернівецькі журналісти заявили про закритість діяльності Головного управління Національної поліції в Чернівецькій області та попросили т.в.о. начальника управління Сергія Пілігріма вжити заходів, аби журналісти могли отримувати інформацію вчасно.

18 січня 2016 року Сергій Пілігрім пообіцяв журналістам проведення щотижневих брифінгів за участі керівництва поліції, а також пообіцяв покращити співпрацю правоохоронців з представниками ЗМІ.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2219
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду