Шабуніну вручили обвинувальний акт – ЦПК

Шабуніну вручили обвинувальний акт – ЦПК

22 Січня 2018
3513

Шабуніну вручили обвинувальний акт – ЦПК

3513
22 січня голові Центру протидії корупції (ЦПК) Віталію Шабуніну слідчим та прокурором було вручено копію обвинувального акту
Шабуніну вручили обвинувальний акт – ЦПК
Шабуніну вручили обвинувальний акт – ЦПК

Пана Шабуніна звинувачують у завданні тілесних ушкоджень середньої тяжкості журналісту – ч. 2 ст. 345-1 Кримінального кодексу України, повідомляється на сайті ЦПК.

За інформацією Центру, захисникам було відкрито 2 томи матеріалів кримінального провадження.

«Це означає, що слідство повністю завершено і справа передається до суду», – прокоментувала адвокат Шабуніна Олена Щербан.

Зазначено також, що справа розглядатиметься у Дніпровському районному суді міста Києва – за місцем інциденту.

Адвокати пана Шабуніна стверджують, що за результатами ознайомлення з матеріалами зрозуміло, що «слідство не довело статусу журналіста у Всеволода Філімоненка  та причинно-наслідкового зв’язку між ударом та травмою останнього».

Нагадаємо, 8 червня 2017 року у Києві біля Дніпровського військкомату виник конфлікт між головою Центру протидії корупції Віталієм Шабуніним і відеоблогером каналу «Голос народу» Всеволодом Філімоненком. Шабунін ударив Філімоненка, а той облив голову ЦПК з газового балончика. Цей інцидент став епізодом анонімної програми «Слідами грантоїдів» на каналі «Україна».

У серпні 2017 року стало відомо, що Віталію Шабуніну інкримінують ч.2 ст. 345-1 ККУ (погроза або насильство щодо журналіста), покарання за якою становило до п'яти років позбавлення волі. Проте 16 серпня у Дніпровському відділі поліції столиці голові ЦПК оголосили підозру за статтею 122 (умисне завдання тілесних ушкоджень середньої тяжкості), покарання за якою передбачає до трьох років обмеження або позбавлення волі. У документі зокрема йдеться, що 8 червня 2017 року біля Дніпровського військкомату Києва Шабунін завдав одного удару по обличчю Філімоненка, що «спричинило тривалий розлад здоров'я останнього у вигляді закритої травми обличчя».

На почтаку 2018 року поліція відновила розслідування в справі Шабуніна та Філімоненка. 15 січня в приміщенні Дніпровського районного відділку поліції відбувся перехресний допит Філімоненка та Шабуніна.

18 січня слідство перекваліфікувало справу проти Віталія Шабуніна з ч. 2 ст. 122 ККУ (умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження) на ч. 2 ст. 345-1 ККУ (погроза або насильство щодо журналіста). Покарання за цією статтею передбачає до п’яти років ув'язнення.

Минулого року проти ЦПК і особисто Віталія Шабуніна велася кампанія з дискредитації роботи його організації, і в цілому ГО і окремих депутатів, які намагаються боротися з корупцією. Одним з активних учасників кампанії був і відеоблогер Всеволод Філімоненко, який є членом партії Геннадія Балашова «5.10» і помічником на громадських засадах депутата від Радикальної партії Ляшка Сергія Мельничука.

15 січня прокуратура змінила статтю Кримінального кодексу України, за якою оголошено підозру Віталію Шабуніну, голові ГО «Центр протидії корупції». Тепер йому, замість ч. 2 ст. 122 ККУ (умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження) інкримінують ч. 2 ст. 345-1 ККУ (погроза або насильство щодо журналіста), яка передбачає більш суворе покарання – ув’язнення строком до 5 років.

Громадські організації «Детектор медіа» та Інститут масової інформації вважають безпідставною зміну статті Кримінального кодексу України у справі про сутичку Віталія Шабуніна зі Всеволодом Філімоненком, оскільки вона не пов’язана з журналістською діяльністю Філімоненка.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
3513
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду