Розгляд скарги щодо звільнення журналіста Фікрата Гусейнова на поруки перенесено на 20 грудня
Розгляд скарги щодо звільнення журналіста Фікрата Гусейнова на поруки перенесено на 20 грудня
Про це повідомляє Центр інформації про права людини.
Зазначено, що суд не надіслав захисту журналіста апеляційну скаргу. Окрім цього, на судове засідання не з’явився прокурор.
Також повідомляється, що суд зобов’язав прокуратуру забезпечити на наступне засідання перекладача, оскільки Фікрат Гусейнов погано володіє російською.
Під час судового засідання журналіст повідомив, що як тільки Шевченківський райсуд Києва звільнив його, прокурор поїхав у СІЗО і забрав паспорт Нідерландів. За його словами, прокуратура не повертає його і не видала жодного документу, що посвідчує особу.
«У Києві мене поліція вже двічі зупиняла і запитувала документи. Я без паспорту не можу отримати кошти, які мені переказують через чи то Приватбанк, чи то через Western Union. Мені дуже важко. Як вони могли забрати паспорт? Це власність Королівства Нідерландів», — розповів він.
Наступне судове засідання відбудеться 20 грудня о 10:45. Справу слухатимуть судді В’ячеслав Дзюбін, Валерій Лашевич та Тетяна Росік.
Нагадаємо, зранку 14 жовтня азербайджанського журналіста Фікрета Гусейнова (Гусейнлі), який вимушено мешкає у Нідерландах, затримали в аеропорту «Бориспіль» у Києві.
Згодом у Держприкордонслужбі підтвердили інформацію про затримання журналіста і зазначили, що передали його до Нацполіції. Причиною затримання вони називають те, що журналіст перебуває у базі розшукуваних осіб Інтерполу.
До суду Фікрет Гусейнов перебув в ізоляторі тимчасового утримання в місті Переяславі-Хмельницькому.
17 жовтня Бориспільський міськрайонний суд обрав запобіжний захід журналісту, громадянину Нідерландів Фікрету Гусейнову у вигляді 18 діб арешту. Адвокати пана Гусейнова оскаржили його арешт в апеляції.
27 жовтня Шевченківський районний суд міста Києва відпустив арештованого опозиційного азербайджанського журналіста Фікрета Гусейнова (Гусейнлі) на поруки народного депутата Миколи Княжицького і правозахисника Бориса Захарова.
Фікрет Гусейов залишив Азербайджан 10 років тому, після того, як його викрали і жорстоко побили. Викрадачів не досі знайдено. Як повідомляють колеги журналіста, Фікрет Гусейнов вже отримав громадянство Нідерландів і співпрацює із опозиційним телеканалом «Туран», що транслюється з-за кордону.
Фото: Центр інформації про права людини